Поділитись:

Що таке велошерінг і як це може працювати у Луцьку

Четвер, 22 квітня 2021, 21:25

Нещодавно журналісти ІА "Конкурент" питали лучани, як вони оцінюють стан велоінфраструктури в місті. У соцмережах було багато коментарів, що в Луцьку треба розвивати велосипедний рух та велопрокат.

Голова факції Громадянського Руху "СВІДОМІ" Тарас Шкітер розповів на свої сторінці у фейсбуці про це детальніше.

Що таке велошерінг і як це працює? 

 Велошерінг – це можливість орендувати велосипед на деякий час за певну суму та використовувати в межах міської мережі велостоянок. Він відрізняється від звичайного прокату тим, що зазвичай використовується для коротких спонтанних поїздок в межах міста, які часто поєднуються з іншими видами транспорту.

Трошки історії Google каже, що перша спроба юзати велошерінг у великих містах була в Амстердамі в 1965 році. Тоді активні мешканці пофарбували велосипеди у білий колір та залишали їх у будь-яких місцях столиці для безкоштовного користування всіма охочими. Цю акцію назвали White Bicycle Plan. У 90-х до ідеї велошерінгу повернулися, але вже за грошову заставу, яку можна було забрати при поверненні неушкодженого транспортного засобу. Окрім того, велосипеди стояли вже у визначених місцях із механічними замками. І так воно пішло-поїхало.

 З чого складається система велошерінгу?

  • Велосипед.
  • Велопарковка.
  • Термінал / мобільний додаток для оплати.
  • Комп’ютер, закріплений на велосипеді із GPS для відстеження місцезнаходження велосипеда.  

Як це працює?

Спершу потрібно зареєструватися в системі за допомогою сайта, додатка чи телефонного дзвінка. Зробити собі користувацький акаунт, до якого прив’язати платіжну банківську картку. Оплатити. Потім можна орендувати велосипед, сканувавши QR-код. Після поїздки треба повернути велосипед на офіційну станцію-велопарковку. Таких по місту, де запроваджений велошерінг, зазвичай вдосталь.

Для кого це?

Брати на прокат двоколісні може будь-хто: немає значення, чи це мешканець міста чи його гість. Це швидко, зручно і суперекологічно. А зараз це ще й можливість уникати зайвих контактів з людьми в маршрутках чи тролейбусах. І на велосипеді можна їздити без маски.

Нагадаємо, голова факції "СВІДОМІ" Тарас Шкітер взяв участь у Zoom-конференції зі співзасновником компаній Nextbike та Bikenow Остапом Буденкевичем щодо запуску прокату велосипедів та електросамокатів в Луцьку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 травня 2021
28 квітня 2021
12:47
22 квітня 2021
17:44
10:11
21 квітня 2021
16:20
11:45
20 квітня 2021
16 квітня 2021