Поділитись:

На освітній комісії у Луцьку обговорили проблему школи у Кульчині

П'ятниця, 02 квітня 2021, 16:35

Депутати Луцькради спільно з начальницею управління освіти Луцької ТГ Зіновією Лещенко обговорили проблему школи у Кульчині. Ідеться про невелику початкову школу, яку хочуть зробити філією Клепачівської ЗОШ, і відправити на навчання у сусіднє село учнів 1-4 класів. Батьки із Кульчина проти цього, і намагаються всіма способами відстояти свою початкову школу. 

Детальніше про передісторію читайте у наших попередніх публікаціях: 

Проблему обговорили на засіданні освітньої комісії у п'ятницю, 2 квітня. 

Зокрема, начальниця управління освіти пояснила, чому кульчинська початкова школа може продовжити існувати тільки як філія Клепачівської. Вона зазначила, що в маленькій школі немає їдальні і спортзалу, а в таких умовах не можуть навчатися діти на програмі інклюзивного навчання. Крім того, за словами чиновниці, якщо зараз учні із Кульчина не перейдуть на навчання до Клепачева, то в майбутньому можна говорити про закриття клепачівської школи. 


 
Її підтримала і заступниця міського голови Ірина Чебелюк

Натомість депутатка від Громадянського Руху "Свідомі" Алла Надточій зазначила, що ані депутати, ані батьки не достатньо проінформовані з цього приводу, аби приймати якісь рішення. Вже 7 квітня засідання виконавчого комітету Луцькради ухвалить поділ на мікрорайони та закріплення навчальних закладів за територіями, згідно з яким дітей із Кульчина поділять між школами Жидичина і Клепачева, а члени профільної депутатської комісії тільки сьогодні про це дізналися. 

"Я попросила, щоб про будь-які зміни, які відбуваються у сфері освіти, управління освіти приходило і доповідало депутатам освітньої комісії. Депутати повинні бути проінформовані для того, щоб правильно і компетентно давати будь-яку відповідь громадянам, які до нас звертаються. Адже ці батьки, коли не знаходять розуміння у стінах міської ради чи в кабінетах чиновників, ідуть спілкуватися зі своїми обранцями", – зауважила депутатка. 

Також вона наголосила, що без перспективного плану і врахування майбутньої демографічної ситуації не можна приймати таких важливих рішень. А вже зараз наповненість класів у початковій школі в Кульчині більша, ніж у сусідньому Клепачеві. 

"Чи ми правильно зараз робимо, чи ні, покаже життя. Але в нас є практика 90-х років, коли віддали дошкільні заклади – роздали, відмовилися, сказали "не треба", не взяли на баланс – і вже більше, ніж 10 років у Луцьку ми маємо брак місць у дошкільних закладах. Незабаром таке може трапитися і в Кульчині. І замість того, щоб намалювати перспективний план і бачення, покроково до нього йти, залучаючи кошти ДФРР і СоцЕконому, ми приймаємо сьогодні такі різкі рішення", – підсумувала Алла Надточій. 

Після засідання комісії заступниця міського голови Ірина Чебелюк планувала відвідати школу у Кульчині і поспілкуватися з батьками. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 квітня 2021
11 квітня 2021
30 березня 2021
29 січня 2021
20 січня 2021
17 січня 2021
28 грудня 2020
12 грудня 2020
26 листопада 2020
13 листопада 2020
24 жовтня 2020
23 жовтня 2020
16 жовтня 2020
15 жовтня 2020
28 серпня 2020