Поділитись:

Боротьба за початкову школу: батьки із Кульчина зустрілися з Зіновією Лещенко (відео)

Вівторок, 30 березня 2021, 14:27

Стурбовані батьки із Кульчина прийшли говорити з начальницею управління освіти Луцької громади. Річ у тім, що в їх школі цього року не набиратимуть перший клас. Відповідного рішення ще нема, але у громаді вже активно про це говорять. 

Такі зміни відбудуться у зв'язку з адміністративною реформою та приєднанням села Кульчин до Луцька. В управлінні освіти розробили проект поділу новоприєднаних сіл на мікрорайони, та закріпили кожен мікрорайон за конкретною школою. Так сталося, що Кульчин закріпили за жидичинською та клепачівською школами. Батьки дітей, та й взагалі мешканці села – проти. Кажуть, якщо в їх маленьку початкову школу не наберуть перший клас, її невдовзі закриють. А що це за село без школи?

 

Відповідний розподіл мають прийняти на засіданні виконкому Луцькради 7 квітня. До того батьки намагаються вибороти для своїх дітей право навчатися вдома. 

У понеділок, 30 березня ініціативна група із Кульчина зустрілася з начальницею управління освіти Луцької громади Зіновією Лещенко. Що передувало цій зустрічі – дивіться тут: Кульчин Vs Клепачів: у Луцькій громаді не можуть вирішити, що робити зі школами.

Батьки заявили: вони не хочуть віддавати своїх дітей на навчання до сусіднього Клепачева, адже до села їхати довго, і зв'язку мобільного там майже немає. Вони будуть хвилюватися за своїх маленьких, ще несамостійних дітей. Також вони не готові, щоб їх школа ставала філією клепачівської. Це, на думку батьків, в майбутньому неодмінно призведе до закриття школи. А село розростається, має більше тисячі жителів. І коли до нього приїжджають нові сім'ї, то завжди питають, чи є тут школа. 

Свою проблему вони розповіли Зіновії Лещенко. І наголосили, що будуть відстоювати свою школу у всіх можливих інстанціях. 

Начальниця управління освіти пояснила, що набирати перший клас у Кульчині не можна, бо початкова школа не має їдальні і спортзалу. Згідно з її словами, це є порушенням санітарного регламенту. Чиновниця запевнила батьків, що якщо їхня школа стане філією Клепачівської ЗОШ І-ІІ ступенів, за три роки (поки навчання закінчать уже набрані класи), можливо, у бюджеті громади знайдуться гроші на добудову їдальні і спортзалу. Батьки відповіли, що й самі готові цьому сприяти, але першокласників своїх не віддадуть нікуди, крім Кульчина. 

Зрештою чиновниця закликала дочекатися засідання виконкому, яке відбудеться 7 квітня, і на якому вирішать долю школи. Однак, вже після засідання нічого не зміниш, тому кульчинці продовжуватимуть шукати спосіб внести зміни у проект поділу на мікрорайони, щоб їх діти вчилися у рідній школі. 

Журналісти ІА "Конкурент" продовжуватимуть слідкувати за цією історією. Ми інформуватимемо наших читачів про перебіг батьківської боротьби за школу та її результати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 квітня 2021
14 квітня 2021
13 квітня 2021
14:20
12 квітня 2021
15:30
11 квітня 2021
10 квітня 2021