Поділитись:

Спецпатруль пильнував риболовів на Стиру

Понеділок, 22 лютого 2021, 21:05

На річці Стир в урочищі Чебені проведено заходи щодо запобігання незаконному рибальству. 

Державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля продовжують здійснювати природоохоронні заходи на водоймах Волинської області. Так, з 20 по 21 лютого проведено рибоохоронні рейди на заплаві р. Стир в урочищі Чебені Рожищенської ТГ Луцького району, – повідомили у Волинському рибоохоронному патрулі. 

Оскільки в вихідні на водоймі зібралося чимало рибалок, зокрема 20 лютого близько 300 рибалок, наступного дня – 270, рибоохоронці здійснювали превентивні заходи для запобігання порушенням. З рибалками провели профілактичні бесіди, нагадали про заборону на лов риби у зимувальних ямах та закликали дотримуватись Правил рибальства і техніки безпеки на льоду. При опитуванні любителів-рибалок було встановлено, що на риболовлю на Чебені приїздять з Горохівської ТГ, Володимир-Волинської ТГ, з міста Луцьк та з інших громад Волинської області.

Рибалкам нагадали, що любительський лов риби в зимовий період дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу. Нагадуємо, що п.4.7 Правил рибальства передбачає, що застосування живої насадки – живця на рибальських снастях дозволяється із числа тих видів риб, які не перелічені в додатку правил.

В ході рибоохоронної роботи не було виявлено перевищення добової норми вилову рибалками (понад 3 кг) або грубих порушень. В ході роботи викрито два порушення правил рибальства на зимувальній ямі. На осіб оформлено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Також з чоловіками проведено масово-роз’яснювальну роботу щодо відповідальності за порушення рибальства у зимовий період.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути обережними на льоду. Також нагадуємо, що в Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360 78 40. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідково: 

З першого листопада 2020 року на водоймах Волині триває осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку весняно - літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2021 року. А з 1 грудня 2020 р. заборонено вилов раків у річках та водоймах Волинської області. Дана заборона триватиме до 31 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 червня 2021
13 червня 2021
11 червня 2021
10 червня 2021
09 червня 2021
08 червня 2021
21:10
06 червня 2021
04 червня 2021