Поділитись:

На Волині чоловік за два місяці переніс інфаркт, інсульт, коронавірус та кілька операцій (фото)

П'ятниця, 19 лютого 2021, 12:40

У Ковельському МТМО розповіли унікальну історію звичайного чоловіка, в одужанні якого у певний момент засумнівались навіть лікарі. Але неабияка сила волі, велике бажання жити та величезна підтримки рідних зробили свою справу.

Миколі Володимировичу Мусю із селища Голоби 62 роки, нині він вправно чистить подвір’я власного господарства від снігу. Важко повірити у те, що цей усміхнений чоловік переніс інфаркт та інсульт, йому зробили кілька операцій на серці, він перехворів коронавірусом, а потім переніс ще й операцію з видалення жовчного міхура! І усе це впродовж двох місяців. Історію одужання розповіли на сторінці медзакладу у фейсбуці. 

Миколу Володимировича «швидка» привезла у лікарню Ковельського МТМО з інфарктом. З’ясувалося, що перший інфаркт у нього стався ще 8 років тому. Проведена коронарографія засвідчила, що шансів на життя без операції немає. Порятунок свого серця пацієнт довірив досвідченому лікарю, завідувачу кардіохірургічного центру Ковельського МТМО, провідному кардіохірургу Володимиру Танському.

Операція була досить складною і тривала з 9-ї ранку до 20-ї вечора. Бригада лікарів у складі В.Г. Танського, А.Б Гуски та А.П. Бондарчука успішно провела аортокоронарне шунтування та пластику двох клапанів.

Пацієнт потроху одужував. І, здавалося б, найважчий період уже позаду. Та за кілька днів у чоловіка раптово підвищилась температура. Діагностика на комп’ютерному томографі не на жарт збентежила кардіохірургів: коронавірусна інфекція COVID-19, яка спричинила інсульт.

Вісім діб чоловік боровся за життя, перебуваючи на штучній вентиляції легень у «ковідній реанімації». Спостерігаючи за станом пацієнта, лікарі подумки готувалися до найгіршого. Про те, що надії на одужання мало, знали й рідні. Та пан Микола думав інакше! Його організм, а головне – врятоване серце, впоралися.

Однак попереду чекало чергове випробування: коронавірусна інфекція дала ускладнення. У хворого розвинувся гострий деструктивний калькульозний холецистит, який привів до подальшої інтоксикації і потребував термінового оперативного втручання.

Оперувати такого пацієнта було досить ризиковано. Його серце могло не витримати. Та лікарі хірургічного відділення під керівництвом С.М. Мазурка використали черговий шанс на порятунок життя чоловіка, провівши лапароскопічну холецистектомію з дренуванням черевної порожнини. Операцію з видалення жовчного міхура зробили через невеликі проколи. Післяопераційні рани, незважаючи на виражений запальний процес, загоїлись первинним натягом.

Долею Миколи Муся перейнялися усі: від адміністрації закладу до молодшого медичного персоналу. Усі щиро сподівалися на його одужання і робили все можливе для порятунку життя. Хоча пацієнта ще чекає довготривала реабілітація, нині його життю уже нічого не загрожує. Він повернувся до родини і продовжує вести активний спосіб життя. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 березня 2021
06 березня 2021
05 березня 2021