Поділитись:

COVID-19 у дітей: симптоми, на які варто звернути увагу

Вівторок, 02 лютого 2021, 20:02

Маски, соціальна дистанція і миття рук стали нашим повсякденням. Більшість із нас вже навіть перестали на цьому акцентувати увагу. Але запитайте у будь-якого батька чи матері, як важко втримати дистанцію з дітьми: майже неможливо. Так само з маскою: дітям важко стежити за тим, чи правильно вона одягнута. 

Про це пише "Українська правда. Життя".

Дослідження показують, що діти рідше хворіють на COVID-19 і значно рідше переносять його у важкій формі.

Минулого року дослідження Лондонського університету підтвердило, що підлітки у віці з 12 до 14 років "значно рідше" заражаються COVID-19 від інфікованої людини, ніж дорослі.  За даними Гарвардської медичної школи, у багатьох дітей, якщо вони справді підхоплять вірус, навіть не буде ніяких симптомів. Також вірогідність легкого перебігу значно вища, ніж в дорослих. 

Хоча випадки серйозного захворювання дітей стаються нечасто, все ж не можна сказати, що вірус абсолютно безпечний для дітей. 

За даними міністра охорони здоров'я Максима Степанова, станом на початок 2021 року за весь час пандемії в Україні захворіли 62 333 дитини. 

"В листопаді цей показник становив 3,1% від загальної кількості тих, хто захворів.  А от у грудні відсоток дітей, які захворіли на коронавірус, підскочив аж до 5,9 % від загальної кількості.  Це тенденція, яка спостерігається у всьому світі.  Тобто коронавірус почав частіше уражати дітей, вони стали частіше хворіти", – сказав Степанов. 

За цей час в Украіні померли шестеро дітей у віці до 9 років, ще 18 – в віці від 10 до 19 років.

The Independent називає основні дитячі симптоми COVID-19, до яких варто бути уважними. 

Три класичні симптоми COVID-19 

Як і дорослі, діти можуть мати три найбільш поширених симптоми коронавірусу: високу температуру, постійний кашель та втрату смаку і нюху. 

Основні рекомендації Міністерства охорони здоров'я та міжнародних медичних інституцій – якщо у ваших дітей є якийсь із цих симптомів, вам варто пройти тестування, а всім контактним особам залишатися вдома до негативних результатів тесту. 

Однак дослідження, яке проводилося додатком Covid Symptom Study, показує, що кашель, втрата смаку і нюху у дітей трапляються дуже рідко. Натомість частіше діти мають лихоманку, і саме це майже у половини дітей фіксували як симптом. 

Втома

Відповідно до даних з додатку Covid Symptom Study, втома є найчастішим симптомом у дітей, які підхоплюють коронавірус. 

Додаток зібрав дані про симптоми у 16 тисяч людей, з них 198 були діти. Втому як симптом коронавірусу відчували 55 відсотків дітей, хворих на коронавірус. 

Професор з Королівського коледжу Лондона, керівник дослідження Тім Спектор пояснює: 

"Нам слід розповідати людям про те, які бувають ключові симптоми в людей різного віку, а не цю єдину версію про температуру, кашель і відсутність нюху". 

Головний біль

Згідно з даними з додатку Covid Symptom Study, головний біль мали 54 відсотків із 198 дітей. Це був другий за частотою симптом серед дітей. 

У дорослих коронавірус викликає проблеми з центральною нервовою системою, тому і в них COVID-19 часто супроводжується головним болем.

Розлад шлунку

Те ж дослідження серед дітей медиків, опубліковане в BMJ, показує, що шлунково-кишкові симптоми, такі як діарея, блювота та спазми в животі, були поширені серед дітей з COVID-19. 

Із 68 дітей з позитивним результатом тесту на коронавірус, 21 (31 %) мали розлад шлунку. 

Додаток, який вивчав симптоми COVID-19, також пов'язує діарею з вірусом у дітей. 13% із 198 дітей, зареєстрованих в додатку, повідомляли про це. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
14:00
11:45
28 липня 2021
20:30
20:00
27 липня 2021
20:00
26 липня 2021
24 липня 2021
23 липня 2021