Поділитись:

«Доступних ліків» в Україні стало більше

Четвер, 14 січня 2021, 17:10

До переліку лікарських засобів у межах програми “Доступні ліки” додали нові препарати для лікування серцево-судинних захворювань.

Про це повідомили в пресслужбі МОЗу. 

За ініціативою Міністерства охорони здоров’я України уряд вніс зміни до переліку лікарських засобів, вартість яких повністю або частково відшкодовується за програмою “Доступні ліки”, додавши три нові препарати. 

"З огляду на значне поширення неінфекційних хвороб, серед яких перше місце посідають серцево-судинні захворювання, МОЗ розширює доступ пацієнтів до первинної та вторинної профілактики, а також лікування серцево-судинних захворювань. На державному рівні пацієнтам забезпечується відшкодування лікарських засобів за програмою “Доступні ліки”, і до наявних 25 позицій, внесених до переліку, ми додали ще три: "Варфарин" (антикоагулянт), "Ніфедипін" (антигіпертензивний препарат), "Ацетилсаліцилову кислоту" (антиагрегант)", – повідомила перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов‘як.

Зазначимо, що програма “Доступні ліки” реалізується, згідно із затвердженим переліком лікарських засобів для лікування неінфекційних захворювань. У межах програми передбачено реімбурсацію, механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для пацієнтів, які страждають від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів