Поділитись:

Програми медгарантій у Західній Україні: скільки коштів і на що виділяли

П'ятниця, 11 вересня 2020, 16:51

З квітня спеціалізовані медзаклади західного регіону отримали понад 7,2 млрд грн від Національної служби здоров’я України.

Західний міжрегіональний департамент опікується 476 спеціалізованими закладами охорони здоров’я восьми областей у Львівській, Рівненській, Волинській, Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Тернопільській та Хмельницькій, – повідомили в пресслужбі НСЗУ. 

За квітень-серпень 476 медичних закладів цих областей (з них 8 центрів екстреної медичної допомоги) отримали від НСЗУ вже понад 7,2 млрд грн. З них спеціалізовані заклади – понад 6,4 млрд грн, центри екстреної медичної допомоги – понад 797 млн грн.

Львівська область – на третьому місці серед регіонів країни за сумою виплат від НСЗУ. За квітень-серпень 104 заклади спеціалізованої та екстреної медичної допомоги регіону отримали понад 1,7 млрд грн.За надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього 362 медичні заклади областей західної України отримали понад 1,5 млрд грн.

Загалом, Івано-Франківська та Львівська область є лідерами щодо отриманих від НСЗУ коштів за надання медичної допомоги хворим допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на ньогo. Івано-Франківщина отримала понад 278 млн грн, Львівщина – понад 269 млн грн. 

Найбільша кількість лікарень, які надають медичну допомогу при гострому мозковому інсульті, розташована на Івано-Франківщині – 14, вони вже отримали фінансування на загальну суму 21,7 млн грн.

Також Львівщина є лідером серед цих регіонів (і на четвертому місці серед областей країни) за веденням електронних медичних записів в ЕСОЗ, загалом створено понад 2,69 млн е-медзаписів, а також за кількістю створено е-направлень – майже 568 тисяч.

Аптечні заклади Львівщини серед регіонів країни отримали найбільше коштів у межах програми реімбурсації “Доступні ліки” – понад 78,4 млн грн.

Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця зазначила, що п’ять місяців з початку змін у спеціалізованій медичній допомозі – це дуже короткий термін.

"Але уже зроблено дуже багато: гроші за пацієнтом пішли в усі районні, міські та обласні лікарні. Звісно, усім нам хотілося б, щоб зміни відбувалися швидше та помітніше і для пацієнтів, і для лікарів. Але прогрес – це не питання  швидкості, а питання напрямку. І ми взяли правильний напрямок і рухаємося далі.  Попри проблеми та складнощі. Нам випала можливість змінити нашу країну. І ми повинні цією можливістю скористатися”.

Директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко повідомила, що зміни у медицині відбуваються в інтересах пацієнта. Пацієнт отримав перелік послуг, які може отримати дійсно безоплатно. Реформа дозволила обирати пацієнту найкращий заклад та найкращого лікаря. Не існує прив’язки до прописки вже й на вторинній ланці. Для цього необхідно лише електронне направлення. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 жовтня 2020
16:00
09:00
26 жовтня 2020
25 жовтня 2020
24 жовтня 2020
23 жовтня 2020
22 жовтня 2020