Поділитись:

У Луцьку під історичним факультетом звели "берлінську стіну" (фото)

Вівторок, 08 грудня 2020, 12:00

Вже більше тижня під будівлею історичного факультету ВНУ імені Лесі Українки стоїть дивна бетонна конструкція, яка привертає увагу перехожих. 

Це так звана "берлінська стіна" – тематична фотовиставка "Злам на Сході. Життя змінюється", підготована  Німецьким федеральним фондом дослідження диктатури Соціалістичної єдиної партії Німеччини (СЄПН) та Уповноваженим Федерального уряду у справах нових федеральних земель до днів Німеччини в Україні. 

Виставка  розповідає про період об’єднання Федеративної Республіки Німеччина з Німецькою Демократичною Республікою. 

"20 плакатів ведуть нас через часи після єдності – через добрі та погані часи. А як сьогодні у Німеччині? Вони розділені чи об’єднані? Чи те, й інше?" – запитують організатори. 

Представниця Інституту національної пам'яті у Луцьку Леся Бондарук у коментарі журналістам ІА "Конкурент" розповідає, що головні сенси цієї виставки – як об'єднати країну, яка розділена тоталітарним режимом ментально, економічно та духовно. За її словами, ця виставка про те, як об'єднати країну, щоб самим добре жити, і мати гармонію з країнами навколо. 

"Споглядання німецької виставки наштовхує на роздуми, що дуже багато спільного в українців із тими подіями, які відбувалися в Німеччині останні 30 років. Сьогодні нам також доводиться "зшивати" свою країну – патріотизмом, спільним побутом, спільними проблемами, подоланням історичних міфів. Німецький досвід у цьому дуже цікавий і повчальний. 

У нас тема поділу на схід і захід актуальна, хоча тих, кого ми називаємо сепарами, чи тих, хто ностальгує за Радянським Союзом, можна однаково знайти і тут, і там. У нас вони згадують "ковбасу по 2.20", а в Німеччині згадували східну німецьку булку. 

Творці цієї виставки вважають, що їхня країна зуміла об'єднатися, і подолати шалені розбіжності між різними частинами завдяки підтримці країн ЄС і завдяки діяльності у ЄС. І справді, сьогодні Німеччина є однією із найсильніших і за авторитетом, і за рівнем життя, і за політичною вагою країн ЄС. І у цьому вони бачать рецепт свого успіху. І ми також хочемо бачити власний успіх в орієнтації на Європу.", – розповідає Леся Бондарук.  

Вона наголошує, що німці досі плідно працюють над багатьма проблемами внутрішньої єдності. 

До слова, спершу виставку презентували у Києві. Згодом посольство Федеративної Республіки Німеччина та Український інститут національної пам’яті вирішили показати її і в інших містах України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 листопада 2022
26 листопада 2022
11:00
25 листопада 2022
18:06
08:40