Поділитись:

На виборчій дільниці в Луцьку із сейфа дістали не всі бюлетені (відео)

Неділя, 15 листопада 2020, 13:01

фото ілюстративне

У Луцьку на спецдільниці №071096 під час ранкового засідання із сейфа дістали не всі бюлетені, а лише «необхідну кількість».

Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Йдеться про виборчу дільницю у комунальному підприємстві «Волинський обласний медичний центр онкології» Волинської обласної ради. Коли спостерігач ОПОРИ запитала у комісії, чому на столі мало бюлетенів, їй повідомили, що комісії видали 121 бюлетень. На дільниці можуть проголосувати 13 осіб, тому на стіл поклали «із запасом» – 30 штук. Мовляв, на столі має бути саме «необхідна кількість».

«Тобто у мене на столі має лежати 26, я із запасом поклала - 30. Ми в п’ятницю отримуємо, перераховуємо, вкладаємо в сейф і закриваємо. Печатаємо їх всіх,  як вони для голосування, але користуємося тільки тим, які нам треба, а ті ми будемо списувати. У 8 годин відкриваємо, обрізаємо кутика, і в невикористані», – розповіли спостерігачці ОПОРИ у комісії.

Відповідно до частини 7 статті 257 Виборчого Кодексу України, голова дільничної виборчої комісії передає необхідну кількість виборчих бюлетенів членам дільничної виборчої комісії, які будуть видавати виборчі бюлетені виборцям у приміщенні для голосування та організовуватимуть голосування за місцем перебування виборців. Передача виборчих бюлетенів фіксується відомістю за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Зазначені члени комісії засвідчують отримання виборчих бюлетенів, підписуючи відомість, та забезпечують їх збереження і дотримання встановленого цим Кодексом порядку їх видачі виборцям. Жодного виборчого бюлетеня у сейфі не може залишатися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів