Поділитись:

На Стиру встановили рибозахисний пристрій (фото)

П'ятниця, 02 жовтня 2020, 16:05

1 жовтня 2020 року на водозабірній споруді ТОВ «Хайберрі», яка розташована на березі Стиру, поблизу с. Козлиничі Маневицького району, встановили рибозахисний пристрій.

Про це повідомляє пресслужба Рибоохонного патруля.

На водозаборі встановили рибозахисний оголовок зонтичного типу, що призначений для попередження потрапляння у водозабір водних біоресурсів, травмування та загибелі молоді та дорослих особин риб. Контроль за встановленням устаткування здійснювали працівники Волинського рибоохоронного патруля.

Згідно з чинним природоохоронним законодавством, усі водозабірні споруди з відкритих джерел, які мають рибогосподарське значення, обов'язково повинні бути обладнані ефективними рибозахисними системами. 

Рибозахисні споруди проєктують на підставі іхтіологічних досліджень, в яких повинні бути визначені види та розмір риб, що мають бути захищені, розподілення їх на глибині, місця нересту та зимівлі риб, швидкість течії, при якій буде забезпечене відведення водних біоресурсів від таких пристроїв. Споруди та пристрої для рибзахисту відносять до гідротехнічних споруд спеціального призначення – інженерні споруди, що допомагають здійснювати певні водогосподарські заходи як щодо використання водних ресурсів, так і для захисту від шкідливої дії води.

Управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області нагадує: відповідно до ст. 86-1 КУпАП, експлуатація на водних об’єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням, якщо його наявність передбачена відповідними нормативами, або з неефективно працюючим рибозахисним обладнанням тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
11:40
05:22
25 жовтня 2020
22:21