Поділитись:

Як отримати гроші замість "бебі-боксів"

Середа, 05 серпня 2020, 07:17

Марина Лазебна, міністерка соціальної політики, розповіла як отримати гроші замість "пакунку малюка".

Про це інформує Суспільне.

"Бебі-бокси є тільки у Фінляндії, де їх запровадили, аби підтримати відповідальне батьківство. Але і там породілля може відмовитися від бебі-боксу і взяти грошима", — сказала Лазебна.

Вона нагадала, що ідею запровадили у 2018 році, аби підтримувати породіль і надавати їм такі подарунки.

"Коли прийшов наш уряд, була визначена державна установа, яка повинна була провести тендерні процедури й визначити переможця, що закупить для українських породіль і розвезе відповідні бокси. Але 2,5 місяці у нас немає таких подарунків від держави, 8 регіонів залишися без боксів, і було прийнято рішення монетизувати цю натуральну допомогу і надати грошима людям таку підтримку", — зазначила міністерка.

Лазебна розповіла, як можна бути отримати спеціальну соціальну картку для купівлі спеціальних товарів.

"Ми довго думали, бо розуміли, що не всі є відповідальними батьками й не всі можуть скористатися грошима саме для дітей. Колеги з міністерства фінансів запропонували через державний український банк давати спеціальну соціальну картку, гроші якої можуть бути використані виключно на дитячі товари, харчування, засоби гігієни тощо. Нам сподобалася ця ідея, і уряд нас підтримав", — сказала вона.

Лазебна зауважила, що цей пілотний проєкт запрацює з 1 вересня.

"Буде оголошення на сайті міністерства соціальної політики. Будуть публічні договори з усіма торговельними мережами, інтернет-магазинами, які долучаться до цього проєкту. Ми будемо надавати картки з 5 тисячами гривень, і люди з цих мереж купуватимуть товари. Готівку не можна буде зняти. Ми зробили так, як буде краще для людей. Нехай мами самі визначають, що їм треба. А не хтось буде використовувати такі ініціативи з власних міркувань", — пояснила міністерка.

Лазебна додала, що ці кошти можна використати протягом року з дня народження дитини. Потім ця картка згорає.

Що відомо

  • "Пакунок малюка" — це запроваджений 2018 року вид натуральної соціальної допомоги від уряду. До пакунка входили необхідні речі для новонародженого: пелюшки, шапочки, боді, штани, термометри, ковдри, матрац, засоби гігієни.
  • 3 липня Дитячий фонд ООН в Україні (ЮНІСЕФ) закликав Кабінет міністрів знову видавати породіллям "пакунки малюка" замість грошових виплат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 вересня 2020
27 вересня 2020
26 вересня 2020
24 вересня 2020
14:15
21 вересня 2020
18 вересня 2020
16 вересня 2020
12 вересня 2020
08 вересня 2020
06 вересня 2020