Поділитись:

Чому так довго і навіщо Зеленський записав відео: у МВС пояснили дії у Луцьку

Середа, 22 липня 2020, 11:45

Влада робила усе можливе, аби звільнення заручників закінчилося успішно. 

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі "Сдінаку з "1+1". 

"Було дуже багато диванних експертів, які говорили, що треба негайно брати штурмом, щоби снайпер "зняв" терориста тощо. Але насправді не буває безпечнішої операції за переговори, тому це й була основна стратегія", – пояснив він. 

Коли правоохоронці встановили особу зловмисника, то переконалися, що найкращий метод роботи – перемовини. І ця тактика була успішною.

"Зараз точаться дискусії щодо того, чи варто було президенту йти на вимоги терориста, чи варто було записувати відео із закликами подивитися фільм "Земляни". Я можу сказати, що президент зробив усе правильно, адже найдорожче, що в нас є, –це життя людей. І будь-які інші дії могли призвести до неконтрольованої агресії. Ми знали, що в цієї людини є справжня зброя, він це демонстрував, стріляючи з вікон. Він ледь не вбив заступника глави Нацполіції Євгена Коваля: куля пройшла за 20 сантиметрів від його голови. Тому ризикувати не можна було", – зазначив Геращенко. 

Нагадаємо: 21 липня поліція Волині отримала повідомлення від терориста, який заявив, що взяв у заручники людей на Театральному майдані міста.  Центр Луцька перекритий і для людей, і для автомобілів. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко прокоментував захоплення заручників у центрі Луцька. Також він назвав ім'я зловмисника. ІА «Конкурент» знайшло сторінку терориста в твітері. Зокрема, там він опублікував вимоги, а раніше публікував відео. Відомо також, що він викинув одну гранату – її вдалося знешкодити вибухотехнікам. 

Згодом на події відреагував Президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що взяв ситуацію під особистий контроль.  СБУ розпочала кримінальне провадження щодо захоплення заручників у Луцьку за статтею терористичний акт.

Як відомо, готувався до операції заздалегідь. У Харкові затримали його спільника. Арсен Аваков зазначив, що це неврівноважена людина. Чоловік сформував власне уявлення справедливості, вигадав помсту світові.

Спочатку терорист звільнив трьох заручниківПісля діалогу з правоохоронцями чоловік вийшов з автобуса і здався

До слова, Зеленський розповів, як домовлявся із терористом про звільнення заручників. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 серпня 2020
04 серпня 2020
29 липня 2020
23 липня 2020
22 липня 2020
21 липня 2020
20 липня 2020
12 липня 2020
11 липня 2020
06 липня 2020
20:00
03 липня 2020