Запустили онлайн-сервіс з мапою якості повітря у Луцьку

У Луцьку діє сервіс «Чисте повітря», який дозволяє користувачам дізнатися про якість повітря у місті в різних районах.
Окрім карти тут є аналітичний модуль та можливість дивитися повідомлення від користувачів.
Ідея створення платформи для автоматичного збору даних та здійснення моніторингу за якісним станом атмосферного повітря Луцькою міською радою виникла тому, що мешканці м. Луцька потерпали від нестерпного смороду (аміак, сірководень, оцтова кислота), джерело якого було важко виявити. Показники забруднюючих речовин перевищували гранично-допустимі норми подекуди у 20 і більше разів.
На сьогоднішній день в повітряний басейн міста потрапляють забруднюючі речовини такі як: аміак, сірководень, оцтова кислота, бензол та інші, які не потрапляють під дослідження обласного гідрометцентру, який здійснює збір даних. Луцька міська рада цими даними не володіла, тому дуже важливо було мати механізм отримання даних в онлайн-режимі, щоб володіти ситуацією щодо якості повітря, швидко реагувати на події та приймати ефективні рішення. Оскільки ця проблема зачіпає багатьох мешканців міста - є дуже великий попит на дані щодо якості повітря.
Завдяки проєкту Дані міст створена платформа моніторингу якості повітря, яка дозволить володіти потрібною інформацією, вчасно реагувати на проблеми, що виникають, та мати зручний канал комунікації з мешканцями міста у вигляді чат-бота.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:

В Україну ввезли небезпечне печиво – волинян просять бути уважними
«Він дуже хотів стати татом», – дружина загиблого пілота Чумаченка з Луцької бригади (відео)
У двох луцьких скверів тепер з'явилися назви
Де на Волині вимикатимуть світло 27 січня. ГРАФІК
Близько 123 860 окупантів, 3175 танків і 2169 артсистем: втрати ворога на 26 січня