Поділитись:

Окраса Луцька за дюжину мільйонів: як ремонтують фонтан у центрі (ФОТО)

Понеділок, 22 червня 2020, 20:00

Наприкінці травня, доки місто ще жило в умовах жорсткого карантину, у центрі Луцьку встановили паркан. Ним огородили територію, де вже до дня міста має постати новий фонтан. Адже те, що було тут останні понад п’ятнадцять років, інакше, як «корито» в місті не називали.

Хоча фонтан тут був: з дельфінами, які згодом «перепливли» до луцького зоопарку, лавочками та звісно – водою.

Невеличкий екскурс в історію: фонтан із Театральної площі зник, коли покійний міський голова Луцька Антон Кривицький (1998-2006 роки) затіяв тут ремонт площі. Однак амбіції вперлися в фінансові спроможності і будівництво зупинилося. За часів міського голови Богдана Шиби територію залили бетоном і поставили дитячий майданчик, втім існував він не довго. Був період, коли поруч «фонтану» був літній майданчик. Вряд-годи питання реконструкції знову з’являлося у пресі і аж надто – у передвиборчий період.

У 2020 році крига скресла. В бюджеті передбачили кошти, а роботи почалися фактично.

Вартість робіт із капітального ремонту фонтану із облаштуванням комплексу рекреаційний споруд на Театральному майдані обійдеться бюджету в 12 мільйонів 418 тисяч 923,48 гривень, враховуючи ПДВ.

Замовником будівництва є КП «Луцькводоканал». Саме воно оголошувало тендер, переможцем якого стало львівське ПП «ПАТРОНАТ». Підрядник повинен виконати роботи до Дня Незалежності, тобто 24 серпня. Він вже має досвід подібних робіт, адже у Львові займався фонтаном на Митній площі, біля Залізничного вокзалу. До слова, пропозицію цього підприємства спочатку відхилили. Видання «Сила правди» висвітлювало цей тендер, пишучи, що «Патронат» звертався до Антимонопольного комітету. І схоже, не дарма.

Проєктантом стало підприємство «Творча архітектурна майстерня «Балан та Стельмащук». За основу тут взятий проєкт, який оприлюднили ще у 2017 році. Фонтан стане складовою реконструкції усієї площі.

Тут будуть, мов свічки, бити струмені води, які за потреби можна вимикати, перетворюючи простір на звичайну пішу площу. Очікується, що споруда буде «співати», а вода заграє різними барвами.   

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 січня 2021
13 січня 2021
14:00
12 січня 2021
11 січня 2021