Поділитись:

За тиждень рибпатруль наштрафував порушників на понад три тисячі гривень

Середа, 13 травня 2020, 08:37

У період з 4 до 11 травня державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля зафіксували 78 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, складено 61 протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та 12 за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення). Оформлено п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 38 од. заборонених знарядь лову, – інформує пресслужба. 

«У порушників вилучено три кг водних біоресурсів та 10 од. заборонених знарядь лову (сітні). Накладено штрафів на суму 3 400 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 4 292 грн», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Для прикладу, 8 травня на оз. Сомин, поблизу с. Скулин Ковельського району Волинської області виявлено безгосподарське майно. Під час обстеження озера вилучено 10 од. «ятерів» (заборонені знаряддя, виготовлені із сіткоснастевих матеріалів). Складено акти виявлення безхазяйного майна.

10 травня державні інспектори рибоохорони викрили грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на оз. Сірче, поблизу с. Добре Камінь-Каширського району Волинської області (ландшафтний заказник «Сірче») під час спільного рейду з працівниками Камінь-Каширського відділу поліції.

Близько 9 ранку виявлено порушника, який здійснював вилов риби забороненими знаряддями – двома лісковими сітками. У сітках знаходилась така риба: окунь – 20 екз., лин – 4 екз., щука – 1 екз. та карась сріблястий – 1 екз. Збитки, завдані рибним запасам, склали 4 292 грн.

На особу складено адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються до передачі в суд для притягнення порушника до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Заборонене знаряддя вилучено.

Волинський рибоохоронний патруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360 78 40.

Довідково: 

З першого квітня розпочалася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ. Під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15:10
06 липня 2020
05 липня 2020
04 липня 2020