Поділитись:

Програма – є, коштів – немає: чому у Луцьку не діє програма для встановлення лічильників на воду

Неділя, 23 лютого 2020, 15:00

У місті Луцьку розроблена програма для того, аби допомогти ОСББ встановити загально будинкові лічильники на воду, однак вона не діє, оскільки немає фінансування.

Про це 20 лютого розповів директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк під час круглого столу «Нові договори та платіжки за воду. Покращення чи ускладнення?». Захід організував Громадянський Рух «СВІДОМІ», засновником якого є Андрій Покровський.

Так, співзасновник і модератор заходу Михайло Наход поцікавився у директора КП, чи є у місті програми «Луцькводоканалу» щодо безкоштовного встановлення чи заміни лічильників. На що Віктор Гуменюк відповів, що деяким пільговикам встановлюють індивідуальні лічильники за кошти КП.

«Лічильники, що стоять у квартирах, встановлюються за кошти власника квартири, попри це ми на «Водоканалі» декому з пільговиків встановлюємо за рахунок КП. Такі випадки були, але я вивчаю кожну ситуацію людини окремо», – розповів директор КП «Луцькводоканал».

Щодо загальнобудинкових лічильників, то він має належати власникам. Тобто балансоутримувачам, кінцевим бенефіціаром того лічильника має бути все таки об’єднання співвласники багатоквартирного будинку.

«Він не може бути на балансі КП «Луцькводоканал». Але було б краще, якби це нам заклали в інвестиційну програму, вони були в нас на балансі і ми їх обслуговували за рахунок тарифу. Так було б логічніше», – уточнив директор підприємства.

Та додав, у «Луцькводоканалі» у 2019 році розробили програму підтримки ОСББ по встановленню загальнобудинкових лічильників.

«Ми її прописали, порахували. Її суть проста – ОСББ пише заяву, що просить встановити лічильник, ми робимо проєкт, монтажні роботи, ОСББ платить 50%, а при наявності кінцевого акту виконаних робіт, йдуть в департамент і пишуть заяву, щоб їм на об’єднання виплатили 50% коштів і ці кошти ОСББ нам повертає», – роз’яснив Віктор Гуменюк.

З його слів, цю програму прийняли і вона була розрахована на 2019-2020 роки.

«Я неодноразово казав керівникам ОСББ, аби вони ініціювали, щоб у бюджеті міста почали під програму виділяти кошти. Але в 2019 і зараз грошей немає. Програма була написана на 7 мільйонів гривень і левова частка пішла на 2020 рік. Тобто програма є, тільки немає фінансування», – зауважив директор «Луцькводоканалу».

Своєю чергою депутатка Луцькради Алла Надточій назвала кілька причин, чому програма не запрацювала у 2019 році.

«Програма не була профінансована з тих причин, що від ОСББ не було достатньо заявок, не було розуміння, як ставити лічильники і як програма має діяти до кінця, адже люди очікували змін в законодавстві. Але цього року у зв’язку з тим, що змін не очікується, всі йдемо до ринкових відносин в усіх тарифах, тому цю програму потрібно буде наповнювати фінансами», – озвучила Алла Надточій.

Також додала, що від директора «Луцькводоканалу» почула те, що є чимало звернень і для того, аби програма запрацювала, потрібно достатньо хоча б 100-150 тисяч гривень на перший місяць.

«Ми будемо намагатися зробити поправки на бюджетній комісії, в сесійній залі, щоб передбачити ці кошти, аби програма запрацювала», – заявила депутатка Луцькради.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 жовтня 2020
23 жовтня 2020
22 жовтня 2020
21 жовтня 2020
16:10
20 жовтня 2020