На волинських дорогах з'явиться понад 150 камер фіксації порушень ПДР (інфографіка)

П'ятниця, 27 липня 2018, 16:33

Після серії смертельних ДТП на українських дорогах чиновники почали проводити перевірки, знову заговорили про посилення покарання для порушників правил дорожнього руху та про посилення контролю на дорогах. Згадали й про намір встановити відеокамери, які фіксують порушення.

"Слово і Діло" з'ясовувало, в яких регіонах планують встановити найбільше камер та чому цього досі не зробили.

У МВС планують за три роки встановити 3 тисячі 726 камер фіксації порушень ПДР. У 2018 році обіцяють запустити роботу 500 комплексів автоматичної фіксації (КАФ) в містах. В 2019 році збираються поставити ще 960 комплексів, а в 2020 році буде встановлена найбільша кількість камер – 1150.

На трасах і залізничних переїздах встановлять 340 приладів контролю, які почнуть працювати в 2019 році.

Причому розподіл КАФ за регіонами буде нерівномірним. Найбільше відеокамер буде в Києві (95 штук) та Київській області (200). У таких великих промислових регіонах, як Запорізька та Харківська області, – 262 та 241 камера. Чомусь 231 камеру вирішили розмістити в Хмельницькій області, хоча за чисельністю населення вона на 21-му місці. В Донецькій області, частина якої окупована, планують встановити 217 комплексів відеоконтролю.

У Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Сумській та Одеській областях камер на трасах буде майже стільки ж, скільки й у містах.

Якщо проект реалізують, то є надія, що на дорогах стане набагато безпечніше. Адже українські силовики відштовхувалися від прикладу Польщі, де встановили в сім разів менше відеокамер, ніж планується в нас, після чого кількість ДТП в сусідів знизилася на 30 %.

Але в Україні досі не затверджений стандарт обладнання для фіксації порушень ПДР. Це гальмує централізовані закупівлі камер, адже без сертифікації прилади не можна використовувати для притягнення водіїв до відповідальності.

До того ж на впровадження системи фото- та відеофіксації знадобиться понад 1,1 мільярда гривень. Такі розрахунки надала Рахункова палата за результатами аудиту Національної поліції. Причому на закупівлю та введення в експлуатацію комплексів автофіксації порушень ПДР необхідно 643 мільйони гривень. Багато це чи мало? Трохи більшу суму "зібрали" з власників нерухомості й перерахували до місцевих бюджетів лише за три місяці 2018 року.

Детальніше – на інфографіці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗА ПІВРОКУ НА УКРАЇНСЬКИХ ДОРОГАХ СТАЛОСЯ МАЙЖЕ 70 ТИСЯЧ ДТП (ІНФОГРАФІКА)