На Волині затягується реалізація медичного проекту на 30 мільйонів доларів

Середа, 23 серпня 2017, 15:57

Роботи у рамках реалізації Субпроекту Світового банку і Міністерства охорони здоров'я "Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області" перейшли до стадії завершення процедур та стабілізації процесів й підготовки для підписання важливих контрактів.

Про це заявив начальник управління охорони здоров'я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк, – повідомляється на сайті організації.

Наразі проводяться тендери на закупівлю меблів, обладнання та розхідних матеріалів для медзакладів первинного рівня надання допомоги. Підписання контракту очікується у жовтні. По "вторинці" і "третинці" повністю завершені всі процедури, враховано пропозиції Світового банку й оголошено торги. Понад 20 учасників затребували тендерну документацію, тож є сподівання, що буде чимало пропозицій, які забезпечать якісну конкуренцію.

"Майже кожна центральна районна лікарня отримає таке обладнання, що справді відчує, як в області реалізовують Субпроект Світового банку і Міністерства охорони здоров'я", – зазначив Ващенюк.

Стосовно компоненту "Створення медичної інформаційної системи "Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області", його впровадження та забезпечення технічної підтримки" Ігор Ващенюк наголосив, що вже створено сам програмний проект, і закуплено техніку для його ведення.

Консультант з управління Субпроектом Марія Адамчук наголосила на проблемності компоненту "Реконструкція/капітальний ремонт об'єктів під амбулаторії загальної практики-сімейної медицини". Він є найбільший і найскладніший у плані реалізації.

Отож, щодо створення нових амбулаторій ЗПСМ, то оголошено два тендери. Відкриття пропозицій по першому із 22 серпня переноситься на три тижні через низьку якість розробленої на місцях проектно-кошторисної документації.

Однак наразі ситуація така, що правки майже не вносяться, що відлякує від подачі документів потенційних учасників тендерів.

Тож голова ОДА Володимир Гунчик запланував в останній тиждень серпня провести нараду з проектантами за його участю, бо "якщо таке відношення у проектних організацій до документації, то ми помахаємо їм рукою".

"Я ні з ким не бажаю гратися, тут величезний обсяг коштів. Загальна вартість робіт по амбулаторіях – 10 мільйонів доларів. То треба завести відповідальних виконавців усіх робіт, а не бавитися у коти-миші. Бо такі всі чесні, демократичні, проєвропейські, а толку немає", – обурився він.

Щодо тендеру на першу фазу ремонтно-будівельних робіт, то він має 4 лоти, а документацію уже викупили 8 потенційних учасників, тож шанси, що він відбудеться, – значні. Стосовно торгів на виконання робіт у рамках другої фази, то у ній – 6 лотів, а документацію викупили лише 7 фірм. Тож ризик, що він не відбудеться, – високий.

Голова Волинської обласної державної адміністрації наголосив, що надважливо реалізувати Субпроект. А реконструкція/капітальний ремонт об'єктів під амбулаторії загальної практики-сімейної медицини – це його вагомий компонент, що у грошовому еквіваленті перевищує 250 мільйонів гривень. І вихід один: або беруться за роботу і негайно підправляють відповідно до вимог усі "косяки" ті чи інші відповідальні за певні напрямки роботи волинські виконавці, а місцеві фірми приймають участь у тендерах та якісно виконують ремонти приміщень, або – "заводимо інші структури, даємо обсяги робіт і всіх ставимо на місця.

"Так, як є, не може бути. Я не ризикну проектом Світового банку", – ствердив Гунчик.

Зі слів голови ОДА, проект Світового банку важливіший, ніж проекти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), бо передбачає115 мільйонів гривень за умови, що є співфінансування. А тут – лише на будівництво передбачено 250 мільйонів, а загалом область отримає на потреби сердечників понад 750.

Довідково:

У рамках субсидіарної угоди Волинь отримає на Субпроект 30 мільйонів доларів США. Вони розподіляться так:

  • реконструкція та капітальний ремонт приміщень під амбулаторії загальної практики-сімейної медицини – 33,4%;
  • закупівля медичного обладнання, медичних меблів та розхідних матеріалів – 60,7%;
  • закупівля комп'ютерного обладнання та програмного продукту для ведення медичної інформаційної системи "Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області", системи захисту його інформації, впровадження реєстру та забезпечення техпідтримки – 1,6%;
  • інформаційна кампанія, спрямована на підвищення обізнаності населення щодо серцево-судинних захворювань та щодо діяльності у рамках реалізації субпроекту – 0,3%;
  • проведення навчальних семінарів для середнього медичного персоналу, лікарів загальної практики-сімейної медицини, лікарів-кардіологів – 1%;
  • проведення навчань за кордоном для менеджерів охорони здоров'я та медичних працівників – 0,7%;
  • витрати на управління проектом – 2,3%.