В "Аеропортах України" знають, як здешевити авіаквитки

Вівторок, 18 липня 2017, 14:40

Асоціація "Аеропорти України" цивільної авіації знайшла спосіб здешевити авіаквитки.

Про це йдеться в листі організації на адресу Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, – повідомляє avianews.com.

Для зниження вартості авіаквитків асоціація пропонує скасувати ПДВ для внутрішніх рейсів і всіх пов'язаних з ними послуг, забезпечити зниження вартості авіапалива шляхом введення податкових пільг на сировину для виробництва в Україні, а також тимчасово зменшити акциз на імпорт гасу, знизити розцінки Укрзалізниці на транспортування палива і переглянути комісійні збори аеропортів за право надавати послуги заправки.

В асоціації також звернули увагу на необхідність розвивати інфраструктуру повітряних воріт країни, а також конкуренцію між аеропортами, уникаючи підтримки винятково державних аеропортів, оскільки це негативно впливає на конкуренцію, шкодить розвитку регіонів і обмежує можливості децентралізації.

Також у листі звернули увагу на потребу в системній і активній лібералізації ринку міжнародних авіаперевезень та на необхідність фінансування Державної програми розвитку аеропортів до 2023 року, прийнятої ще в лютому 2016 року, але не реалізованої ні на одному з підприємств.

"Найбільш критичним є виконання цієї програми в контексті реконструкції аеродромів, оскільки при поточних обсягах авіаперевезень в регіонах міжнародне фінансування не доступне", – наголошується в листі.

Проблему стану інфраструктури регіональних аеропортів також підняв на прес-конференції в Києві 14 липня Міністр Інфраструктури Володимир Омелян. З його слів, іноземні інвестори, які планують відкрити дочірню авіакомпанію в Україні, стурбовані незадовільним станом злітно-посадочних смуг в Україні.

На даний момент повністю новими смугами і аеродромами володіють тільки аеропорти Бориспіль, Львів і Харків. Повністю нова злітно-посадкова смуга, здатна приймати будь-які типи літаків, і перон з'явилися в 2012 році в аеропорту Донецька, проте інфраструктура, в тому числі новий термінал, були зруйновані в ході бойових дій.

На даний момент стан аеродромів багатьох регіональних аеропортів не дозволяє приймати середньомагістральні літаки типу Boeing 737-800 і Airbus A320, які експлуатуються великими європейськими лоу-костами.