Луцький пологовий будинок не закривається (відео)

П'ятниця, 28 березня 2025, 17:37

Нещодавно на одній із сесій Луцької міської ради вирішили приєднати луцький пологовий будинок до медоб'єднання громади. На жаль, люди подумали, що через це заклад повністю припиняє роботу. Але це не так.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Конкурент TV».

«Ми точно працюємо як і працювали. В штатному режимі, 24/7 і надаємо весь спектр послуг, який і надавали згідно з договором з Національною службою здоровя України. Це і по пологах, і по народженню дітей, і по стаціонарній допомозі, по хірургічній допомозі, а також по веденню вагітності», – наголошує директор КП «Луцький клінічний пологовий будинок» Сергій Сябрук.

Щобільше, під час приєднання, за словами керівника, луцький пологовий будинок буде покращуватись і робити перебування в медзакладі ще кращим. Зараз же проводять усі необхідні юридичні дії, аби установа продовжувала працювати уже в складі медичного об'єднання. Проте жодних змін для пацієнтів це не несе.

На постійній комісії Луцької міської ради представниця Громадянського руху «СВІДОМІ» Алла Надточій порушила питання про реорганізацію, тобто приєднання пологового будинку.

«Було дуже багато звернень. Вже самі лікарі з пологового будинку нас просили, щоб ми більш проінформували, бо багато хто чомусь подумав, що в нас не буде полового в місті», – розповідає Надточій.

centerАлла Надточій

Начальник управління охорони здоров'я Володимир Лотвін запевняє: пологовий будинок продовжить надавати ті послуги, що й надавав, та у весь колектив буде збережено.

«Половий будинок буде. Буде надаватися така сама допомога, як і надавалася. Тобто мешканцям нічого не зміниться від того, що пологовий стане частиною медичного об'єднання. Крім того, ми зустрічалися з керівництвом медичного об'єднання, з трудовим колективом пологового будинку, де також роз'яснили їм, що вони будуть працювати. Дали відповіді на усі питання. Колектив на сьогодні весь зберігається, окрім лише адміністрації. Посад адміністрації вже не буде», – зазначив Лотвін.

centerВолодимир Лотвін

Самі ж мами які народжували в пологовому кажуть: тут дуже хороші лікарі та ставлення до вагітних.

«Я втретє народжую в цьому пологовому будинку. Стояла на обліку в Трач Ірини Вікторівки. Мені дуже сподобалося, як вона вела вагітність. Так з нею і домовилися, що я буду тут. Хочу окремо подякувати акушерці Нелі Юріївні. Це неймовірна людина з неймовірним терпінням, і хай дасть Богу здоров'я їй. Дуже вдячна, і мені так співпало, що вона вже вдруге в на пологах зі мною. Потім, коли перевели вже в дитяче відділення, то теж дуже так уважно

дивились лікарі, дуже так прискіпливо оглядали дитинку і до мене уважно ставилися», – ділиться досвідом породілля Лілія.

centerЛілія

Представниця Громадянського руху «СВІДОМІ» Алла Надточій наголошує: у Луцьку в майбутніх мам є вибір, де вони можуть народжувати, адже пологовий будинок продовжує працювати, як і працював.

«Попри юридичні зміни, які сьогодні відбувається з нашим пологовим будинком, хочеться звернути увагу наших жінок, які хочуть стати мамами, щоб вони не переживали. Пологовий буде працювати. Він має дуже хорошу історію. Від того, що він змінює назву, не означає, що змінюються працівники чи погіршиться якість послуг. Працівники будуть працювати, і пологовий буде розвиватися спільними зусиллями», – резюмувала Алла Надточій.

Тож не потрібно панікувати! Пологовий будинок працюватиме і надалі. Лише не як окреме комунальне підприємство, а як структурний підрозділ міського територіального медичного об'єднання і розвиватиметься надалі вже в його складі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: