Поділитись:

Лимонний сік може сприяти зниженню тиску

Вівторок, 09 липня 2024, 04:15
Лимонний сік може сприяти зниженню тиску

Регулярне вживання лимонного соку може знизити високий кров’яний тиск. Ці цитрусові багаті вітамінами, мінералами та рослинними сполуками, які мають позитивний вплив на здоров’я серця. 

Про це повідомляє видання Novosti24.kyiv.ua

Із посиланням на медичне дослідження, знизити високий кров’яний тиск можна, прийнявши для себе правильні дієтичні рішення. Зокрема, збагативши свій стіл цитрусовими та соком із них.

Як ідеться у науковій роботі, високий кров’яний тиск означає, що серцю людини доводиться більш напружено працювати, щоб перекачувати кров тілом. А додаткове напруження може призвести до сердечного нападу.

Учені проаналізували вплив часнику та лимонів на високий кров’яний тиск. Дослідження було проведено за участю більш ніж ста добровольців. Їх розділили на три групи та встановили для них певну дієту.

Перша група вживала по 10 г часнику щоденно після сніданку та обіду. У другій групі пили лимонний сік. Контрольна група отримувала звичайне медичне лікування для гіпертоніків.

Увесь цей час піддослідним міряли тиск, розпитували про їхнє самочуття. За три тижні лікарі оцінили результат.

З’ясувалося, що вживання часнику і соку з лимона призвело до зниження рівня артеріального тиску та підвищення комфорту пацієнтів, але не спостерігалося жодної розбіжності між групами з часником та лимонним соком.

«Відповідно до результатів дослідження, пацієнти з гіпертонією можуть підвищити рівень комфорту, вживаючи лимонний сік або часник, тим самим ефективніше контролювати рівень артеріального тиску», – підсумували дослідники.

Також експерти рекомендували регулярно відстежувати рівень тиску, особливо з віком. Вони нагадали, що ідеальним артеріальним тиском зазвичай вважається від 90/60 до 120/80 мм рт. А ось показники артеріального тиску від 120/80 до 140/90 мм рт.ст. можуть означати, що людина ризикує здоров’ям.

«Невеликі зміни в дієті можуть повністю змінити високі показники, включно з дешевими напоями, які можна готувати вдома, якщо хочете», – додали експерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів