Поділитись:

Польща вимагає скасувати електронну чергу на ПП «Устилуг» та «Нижанковичі»

Вівторок, 28 листопада 2023, 09:28
Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик

Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик надіслав листа своєму українському колезі, у якому закликав виконати вимоги польських протестувальників.

Про це повідомили в польському Міністерстві інфраструктури, інформує «Громадське».

Там зазначили, що одна з причин протесту польських перевізників – електронна черга, запроваджена Україною для вантажівок, які повертаються до Європейського Союзу без вантажу. Така система, кажуть у польському уряді, унеможливлює виконання подальших замовлень і знижує конкурентоспроможність компаній.

Міністр Адамчик закликав скасувати обов’язкову реєстрацію вантажівок в електронній черзі принаймні на двох пунктах пропуску: «Зосин – Устилуг» та «Нижанковичі – Мальховіце».

Також польський міністр звернувся до європейської комісарки з транспорту Адіни Велян щодо відновлення необхідності отримання дозволів на міжнародні перевезення, які скасували для українських транспортних фірм. За його словами, Інспекція автомобільного транспорту Польщі виявляла порушення правил з боку українських перевізників, про які він повідомив єврокомісарку з транспорту.

«Зазначені дії є продовженням зусиль Міністерства інфраструктури [...], щоб усунути його (страйку на кордоні, – ред.) причини, які лежать в Україні та Європейському Союзі», – йдеться в повідомленні польського відомства.

Крім того, у тексті зазначили, що нині триває підготовка до засідання Транспортної ради ЄС, яке відбудеться 4 грудня 2023 року в Брюсселі. На ньому збираються обговорити наслідки угоди щодо скасування необхідності отримання дозволів на міжнародні перевезення для українських перевізників.

Нагадаємо: 27 листопада заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач повідомив, що з боку Польщі перед пунктом пропуску «Ягодин – Дорогуськ» чекають на перетин кордону орієнтовно 700 вантажівок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів