Поділитись:

Похвалилася підтримкою: Фаріон «здала» ФСБ проукраїнського студента в Криму

Понеділок, 13 листопада 2023, 14:39

Екснардепка Ірина Фаріон, яка нещодавно заявила, що не може назвати українцями тих захисників, які говорять російською, знову потрапила в скандал − на цей раз одіозна філологиня своїм постом у телеграмі «здала» російським силовикам проукраїнського студента у Криму.

Про це у понеділок, 13 листопада, повідомила «Українська правда».

Після скандальної заяви про військових і протестів студентів проти Фаріон, мовознавиця стала масово публікувати скриншоти з постів на свою підтримку. Зокрема, 8 листопада вона опублікувала скриншот листа проукраїнського студента 1-го курсу з Криму Максима Глебова.

У листі були вказано ім'я та прізвище відправника, а також йшлося про те, що родом він із Керчі, а навчається на філологічному факультеті в Сімферополі.

У коментарях до поста Фаріон відразу попросили приховати дані хлопця (зокрема, його прізвище), щоб не наражати його на небезпеку. Але мовознавиця відмовилася це зробити і пригрозила заблокувати користувача за таку пораду.

«Не давайте порад, коли вас не просять. У мене прикрите прізвище? Ви своє чого сховали? Заблокувати?», − написала Фаріон.

Після цього російські телеграм-канали повідомили, що до Глебова у Криму навідалася російська ФСБ і забрала до центру по боротьбі з екстремізмом. Згідно з повідомленням у телеграм-каналі «Кримський СМЕРШ», опублікованих Фаріон даних «виявилося достатньо», щоб схопити хлопця.

У мережі також опублікували відео з «розкаянням» студента, як це часто роблять окупанти. Хлопця посадили на фоні російського триколору і змусили записати відеозізнання, в якому він говорить, що з ним «провели інтелігенту бесіду» і що він «повністю відмовляється від своїх поглядів, бо розуміє, що був неправий».

На відео хлопець виглядає пригніченим.

Подальша доля студента невідома.

Фаріон наразі ніяк не прокоментувала ні відео з хлопцем, ні свої дії, які призвели до затримання студента у Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів