Поділитись:

Цьогоріч Різдвяний піст розпочинається 15 листопада

П'ятниця, 10 листопада 2023, 13:34
Цьогоріч Різдвяний піст розпочинається 15 листопада

Різдвяний піст, який триватиме сорок днів, цього року розпочнеться 15 листопада. 

Про це повідомили в пресслужбі Волинської єпархії ПЦУ. 

Цей піст ще називають «Пилипівка», бо він починається після 14 листопада – дня пам’яті апостола Филипа. 

«Мета посту полягає в тому, щоб ми до Різдва Христового очистили себе молитвою, таїнствами сповіді та причастя, щоб із чистим серцем, душею і тілом могли благоговійно зустріти явленого у світ Сина Божого», – йдеться у повідомлення єпархії. 

Загальні правила Різдвяного посту менш строгі, ніж Великого та Успенського. Заборонено м'ясні, молочні продукти, яйця. Крім того, у понеділок, середу і п'ятницю забороняються риба, вино та олія. У вівторок і четвер харчуються з олією. Риба під час Пилипівки дозволяється в суботу й неділю. Із 18 по 23 грудня піст посилюється, навіть у суботу та неділю риба не благословляється. На Святвечір, 24 грудня, за благочестивим звичаєм, якщо дозволяє здоров’я, варто взагалі утриматися від їжі «до появи першої зірки».

«Проте хворі, вагітні, подорожуючі, зайняті на важких роботах, зокрема ратним трудом, за дозволом духівника звільняються від посту або дотримуються його не повною мірою. Обставини воєнного часу вже самі по собі накладають на вірних чималі обтяження», – наголошують у ПЦУ. 

Однак обмеженнями в харчах піст аж ніяк не вичерпується, – зауважують у Церкві.

«Той, хто поститься, повинен більше уваги приділяти своєму духовному життю: молитися в храмі та вдома, читати Святе Письмо, іншу християнську літературу, більше допомагати ближнім (особливо воїнам, біженцям). Якщо хтось перебуває у сварці чи тримає на когось гнів, – необхідно примиритися, бо гріхи гніву, осуду, ненависті, злоби позбавляють постувальника всіх плодів його праці. Піст – це добра нагода покинути погані звички (куріння, зловживання хмільним, картярство, лихослів’я), усілякі надмірності. Піст тілесний без посту духовного нічого не приносить для спасіння душі, навіть навпаки – може бути шкідливим, якщо людина, утримуючись від якоїсь їжі, впадає в гординю. Без молитви й покаяння піст – це тільки дієта і до релігії відношення не має. Постування, як і всі релігійні практики, мусить бути не на показ», – йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо: піст починається раніше через перехід ПЦУ та УГКЦ на новий календар. Ймовірно, через це нещодавно в соцмережах розганяли фейки про нібито святкування Геловіну у храмах ПЦУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 квітня 2024
07 квітня 2024
26 березня 2024
21 березня 2024
12 березня 2024
05 березня 2024
26 січня 2024
20 січня 2024
05 січня 2024