Поділитись:

Зі стін аудиторії ВНУ таки познімали серпи та молоти (фото)

Вівторок, 10 жовтня 2023, 15:15

Зі стін однієї з аудиторій головного корпусу Волинського національного університету, де за часів СРСР був розташований обком комуністичної партії, познімали серпи і молоти.

Про це у фейсбуці повідомив активіст Сергій Рижков.

Нагадаємо: з інформацією про радянську символіку в аудиторії до журналістів на умовах анонімності звернулися студенти вишу.

Студенти були стурбовані та обурені таким декором, адже, на їхню думку, радянську символіку можна було хоча б чимось прикрити, якщо грошей на демонтаж в університету немає.

Сергій Рижков зазначив, що серпів і молотів таки позбавились.

«Дякую за те що цих знаків за понеділок вдалось легко позбавитися...І грошей це не потребувало. Все їх нема. Дякували за висвітлення проблеми.
Дякую за коментарі і сприяння в цьому питанні керівників закладу і головне розумінню важливості питання декомунізації», – зазначив він.

 

Зазначимо, що процес декомунізації в Україні розпочався ще у 2015 році.

Коли проблема із серпами й молотами вилізла в публічну площину, проректор з науково-педагогічної роботи, економічного розвитку та проєктної діяльності Ігор Чуліпа пояснив, що ВНУ, як бюджетна установа, може робити лише те, що затверджено міністерством у кошторисі. За його словами, зробити для студентів в нормальні туалети набагато важливіше, ніж знімати ліпнину з висоти 4 метрів.

Також з журналістами зв'язалася проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна. Вона повідомила, що головний корпус ВНУ був спроєктований ще у 50-роках минулого століття Юрієм Бородіним. На той момент це було приміщення обкому комуністичної партії.

«Сьогодні це памʼятка архітектури, цікава будівля панорами нашого міста, В інтер'єрі частково збережено первинне декорування, зокрема у 227 аудиторії елементи ліпнини серпа і молота», – написала вона.

Благовірна тоді також зазначила, що у цьому приміщенні запланований ремонт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів