Поділитись:

Понад 200 волинянам дали гроші на власний бізнес

Середа, 02 серпня 2023, 14:10
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

За рік на Волині 213 осіб отримали мікрогранти на розвиток власної справи.

Про це повідомляє Волинський обласний центр зайнятості.

Державна програма безповоротних грантів «Власна справа», яка стартувала ще в липні 2022-го, стає все популярнішою. За цей час її переможцями стали майже 6 тисяч підприємців з усієї України. На Волині рішення про надання мікрогранту отримали 213 осіб. З-поміж заявників 3 особи – учасники бойових дій та члени їх сімей. Загальна сума коштів, які виділять підприємцям, – 47,7 млн гривень.

Окрім розвитку бізнесу, такі проєкти покликані створити нові робочі місця. Так, в межах області планують відкрити 377 вакансій. Наразі 179 з них вже укомплектовано.

З-поміж напрямків ведення волинського бізнесу, на які виділили кошти:

 • відкриття пекарень, кондитерських, кав’ярень та фаст-фудів,
 • створення станцій технічного обслуговування,
 • виготовлення швейних виробів,
 • продаж продовольчих товарів,
 • виробництво замороженої продукції,
 • створення сімейних молочних ферм,
 • розширення бізнесу в сфері стоматології, металообробки,
 • надання бухгалтерських, аудиторських, юридичних послуг та інші.

Для тих, хто тільки планує скористатися грантовою програмою, нагадують: найперше потрібно підготувати бізнес-план та подати заявку. Це можна зробити самостійно через Дію. Там же розміщений і зразок бізнес-плану, який потрібно завантажити. Після подачі і розгляду його треба захистити. І за умови успіху – отримати кошти.

Довідково:
За грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.
Окрім того, учасники та учасниці бойових дій, а також їхні дружини/чоловіки теж можуть подати заявку на отримання гранту від держави на старт чи розвиток власної справи:
 • до 250 тисяч гривень на власний бізнес може отримати ветеран за умови створення щонайменше 1-го робочого місця;
 • до 500 тисяч гривень може отримати подружжя учасника бойових дій за умови створення щонайменше 2-х робочих місць. Співфінансування за цією програмою таке: 70% коштів надає держава, 30% – грантоотримувач;
 • до 1 млн гривень може отримати учасник бойових дій, якщо він до цього вже був підприємцем та не менше, ніж 3 роки зареєстрований як ФОП. Співфінансування за цією програмою таке: 70% коштів надає держава, 30% – грантоотримувач.

Подати заявку на отримання гранта можна у Дії: http://surl.li/gmqxg

Грант для ветеранів: http://surl.li/glaly

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів