Гряда помирає, або Чому топове місце для тусовок на Світязі стоїть пусткою (фото)

Гряда помирає. Повільно набирає у свої легені і видихає останні ковтки повітря. На початку липня, у розпал сезону, в будні тут майже порожньо і дуже тихо. А ще – спокійно і добре водночас.
Колись шумна локація для молодіжних тусовок місцями нагадує Прип'ять. Журналісти сайту новин Луцька і Волині «Конкурент» побачили, що купа баз відпочинку стоять зачиненими, оброслими травою, а дерев'яні хатинки без належного догляду розкисають і гниють.
Невідомо, чи ступить туди ще нога відпочивальника, чи бігатимуть між сосен дітки, чи заїде яка автівка з туристами...
Парадокс? І так, і ні.
Під дихало вперше Гряді дав ковід
Перший рік пандемії підірвав касу, відпочивальників ще тоді було значно менше, ніж раніше.
Водночас у тих же роках активно почали розбудовувати інфраструктуру на центральному пляжі Світязя.
Красиві, вимощені дерев'яними дошками доріжки, нові парасольки, прибережні кафе, магазинчики, розваги... Словом, на контрасті Гряда трохи програвала і не встигала адаптовуватись з тим темпом, який диктував час і обставини.

Велика війна. Прикордоння
Вже друге літо поспіль туристичний сезон на Шацьких озерах опиняється під загрозою зриву. Хтось боїться близькості до кордону з білоруссю і можливої загрози наступу звідти, хтось – повісток дорогою до місця відпочинку.
Нагадаємо: раніше ми писали про те, що на пляжах Світязя роздають повістки і дізналися, чи лякає це відпочивальників.
А дехто ж вважає, що їздити на озера – недоречно, коли в країні у розпалі війна.
Контингент
Більшість відпочивальників на Гряді цьогоріч – сімейні пари, переселенці (їх незвично багато у порівнянні з минулим роком), люди старшого віку та жінки з дітьми.
Молодь, вочевидь, шукає помешкання в районі центрального пляжу села Світязь.
Хоч дискотеки і гучний відпочинок цього року в громаді заборонені, та молоді люди все ж обирають для себе місцину, яка більш багата на кафе, магазини, кальянні і бари. Чого, на жаль, не можна сказати про урочище.




Сім'ями сюди теж приїжджають, бо на Гряді небагато машин, тихо, а ще – просторо на пляжі, тож діткам буде безпечно. Родини з дітьми переважно їдуть сюди на 3-4 дні або ж на вихідні.
Місцеві тішаться й тому, бо субота-неділя дає змогу більше підзаробити, а ще додають, цьогоріч більшість людей – це ті, хто уже їздив раніше в урочище й облюбував цю місцину давно.

Нагадаємо: нещодавно ми розповідали, скільки коштує знаменитий світязький вугор, а також про те, яку ж «хату» можна зняти на Шацьких озерах за 90-200 гривень за ніч.
Руїни
Час роз'їдає фасади дерев'яних будиночків, доріжки заростають чагарниками, а на брамах баз відпочинку стає більше оголошень про їхній продаж.






Базарчик, який раніше кишів і продавцями, і тими, хто хоче собі щось придбати, лякає своєю поржнечею.
Контейнери – на замках, а у рядах, де продають рибу, продавців можна порахували на пальцях однієї руки. Зате уваги від них відпочивальникам точно бракувати не буде, та й сторгуватися вийде краще.
А ще на Гряді збереглися усі традиційні світязькі «плюшки». І легендарні пончики, і жіночки-пончистки, які їх возять роверами на продаж, і ягоди при дорозі, і в'ялена місцева риба.
Невже Гряді «всьо»? Ніт.
Тим не менш, є садиби й бази, які цьогоріч приймуть усіх тих, хто вирішить погріти свої булочки на сонечку.
Десь власники просто прибрали до сезону, а дехто вирішив зробити реновацію номерів та освіжити будиночки та територію.

На вихідних справді стає жвавіше, бо людей прибуває порівняно значно більше. Узбіччя наповнюються автівками, а вуличка – мандрівниками.

Світло в кінці тунелю є. Затишний тихий куточок ідеальний для спокійного відпочинку.
Так, цьогоріч тут працює лише 2-3 продуктових магазини, та й базарчик став меншим, та все ж тут дуууже чекають на відпочивальників. І місцеві чекають, і пляжі, і прозорі води Світязя теж...
* * *
Нагадаємо: журналісти сайту новин Луцька і Волині «Конкурент» дізналися, яка цьогоріч ціна на легендарні світязькі пончики, де купити купальника в Луцьку, а також порахувати, у скільки може обійтися дорога з Луцька на Світязь залежно від виду транспорту.










ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

На прогулянку в ліс біля Луцька мама з донькою одягають яскраві рукавиці: навіщо (фото)
Ківерці лишились без стадіону за 145 млн, бо фірма-переможець «намутила» з дозволами
Луцька блогерка купила песика за ціною машини (фото)
У Луцьку «народні месники» облили кефіром невдало припарковану «мазду» (фото)
Лучанин продає діряву «Славуту» без дна за 1450 доларів (фото)