Поділитись:

У Луцьку досліджують крипти першого римо-католицького кафедрального собору Святої Трійці (фото, відео)

Неділя, 02 липня 2023, 22:18

Тривають дослідження нововідкритих крипт першого у Луцьку римо-католицького кафедрального собору Святої Трійці XV століття.

Про це розповів Суспільному керівник Волинської археологічної експедиції Віктор Баюк.

У 2021 році облаштовуючи територію римо-католицької дієцезії, будівельна техніка зачепила склепіння підземних камер. В такий спосіб крипти відкрились науковцям та розпочались дослідження. Під час яких археологи натрапили на первісні цегляні стрімкі сходи, які ведуть у підземні кімнати. Нині тут ведуться розкопки.

 

«Зараз ми займаємося вибором культурного шару. Це поверхня, яка була тут у XVII-XVIII століттях, займаємося пошуком підлоги, сходимо по шарах і до низу», – розповідає студент Данило Кононець, який бере участь в археологічних розкопках.

Додає: далі чиститимуть цеглу на стінах, аби правильно датувати споруду та дослідити історію її відбудови після пожеж, – говорить Данило.

 

Керівник Волинської археологічної експедиції Віктор Баюк каже, що в 1781 році цей собор остаточно вигорів, після кількох пожеж, і його відновлення уже не було можливим. Потім його розібрали по поверхні, це є його територія, але залишили крипти, підземну його частину. З 1781 року це приміщення було закрите і засипане.

«Треба з’ясувати ряд факторів: час будівництва крипт, чи збереглися там поховання. Одна крипта була відкрита, не була замурована, якраз ми з нею працюємо. Друга крипта була закрита, засипана землею, ми не знаємо чи там залишилися поховання», – говорить Віктор Баюк.

 

Настоятель Петропавлівського костелу Павло Хомяк каже: католицька дієцезія у Луцьку існує з початку XV століття.

«Зазвичай у таких криптах ховали високодостойних. Хотілося б знайти поховання якогось єпископа з гербом, щоб можна було дослідити – хто він», – говорить настоятель Петропавлівського костелу.

Зі слів Павла Хомяка, дієцезія — це частина історії Луцька і ці археологічні відкриття важливі, як для церковників, так і для міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів