Поділитись:

Руїни і закутки дитячої залізниці в Луцьку (багато фото)

Автор: Ольга Зейлик |
П'ятниця, 12 травня 2023, 09:05

Колись вона була популярним місцем відпочинку для дітей. Колись тут діяв гурток юних залізничників. Колись цими сходами через арки спускалися сім'ї, щоби побачити її – дитячу залізницю.

Свій останній рейс залізниця виконала 28 серпня 2019 року, а з 31 серпня того ж року все законсервували. Відтоді день за днем цей простір лише занепадає.

Що робило місто, щоб зарадити

У серпні 2022 року Луцька міська рада готова була взяти на баланс з державної у комунальну власність Луцької міської територіальної громади майнового комплексу «Луцької дитячої залізниці». 

Нагадаємо, у Луцьку неодноразово піднімали питання про те, що руйнується майновий комплекс дитячої залізниці на вулиці Шопена. У найгіршому стані тоді знаходились сходи і будівля станції.

Так, депутати неодноразово зверталися зі зверненнями про готовність взяти на баланс міста цей об'єкт. Проте ніякого рішення з цього приводу досі немає. 

Депутат від фракції Громадянський рух «СВІДОМІ» Андрій Лучик поцікавився у міського голови долею дитячої залізниці, яка досі знаходиться у власності Укрзалізниці. Крім того, він попросив активізувати процес передачі майна, аби залізниця таки опинилася у власності міської ради.

«Луцька міська рада неодноразово зверталася до Укрзалізниці з приводу передачі в комунальну власність комплексу дитячої залізниці. Ми декілька разів уточнювали наші рішення, щоб кожна кома відповідала бажанням нинішнього власника. Йшов час. Дитячу залізницю досі не передали у власність міста. Прошу активізувати переговорний процес з Укрзалізницею та здійснити необхідні кроки для того, щоб зрештою отримати у міську комунальну власність майновий комплекс Луцької дитячої залізниці», – заявив депутат.
 

На початку травня 2023 року лучанка Ірина Ільчук зловила на гарячому підлітків, які крали дроти з дитячої залізниці. За словами Ірини, дітей віком приблизно 11 років вона побачила, коли гуляла поруч зі своїм собакою Бароном. Діти проникли в приміщення залізничної станції «Росинка» та поцупили звідти дроти. 

Як зараз справи на залізниці

На момент, коли журналісткою сайту новин Луцька і Волині «Конкурент» були зроблені ці фото, усі двері до приміщення залізниці були зачинені. Але їй стає дедалі гірше.

Майже всі вікна вагонів забиті дошками, самі вагони розмальовані. Через поодинокі віконця, які лишилися, видно сидіння, які збереглися у цілком гарному стані.

А от приміщення дитячої залізниці розвалюється. Пройде зовсім небагато часу і бічні сходи стануть й зовсім небезпечними.

Залізниця хоче жити

Цвіте бузок, тюльпани і «запухнастились» кульбаби. А ще ішла сім'я: тато, мама і синочок, який бігав між вагонів, та зайти всередину було зась. Якби залізниця була жива, то пустила би скупу сльозу за тим минулим, яке у неї було – жвавим, наповненим дитячим захватом і сміхом життям.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів