Поділитись:

Експосадовця МОЗ судитимуть за реєстрацію недосліджених ліків проти COVID

П'ятниця, 05 травня 2023, 05:03

У столичній прокуратурі скерували до суду обвинувальний акт щодо експосадовця МОЗ, який зареєстрував лікарський засіб з недоведеною ефективністю.

Про це повідомили у Київській міській прокуратурі, – пише Українська правдаЖиття.

Підозрюваний обіймав посаду генерального директора Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ України та був співголовою робочої групи при державній реєстрації лікарських засобів.

Як стало відомо Українській правді. Життя, йдеться про Олександра Комаріду, якого звільнили з міністерства 8 лютого 2023 року. У лютому йому повідомили про підозру.

Як з’ясували  правоохоронці, експосадовець МОЗ порушив процедуру реєстрації ліків: підписав рекомендації для держреєстрації китайського препарату. Водночас Державний експертний центр МОЗ не рекомендував ці ліки, адже в інших країнах препарат зареєстровано як натуральний продукт/традиційний лікарський засіб. Тобто це – біологічно активна добавка (БАД).

Виготовляли  ліки у одній з країн Східної Азії. Їх застосовують при застуді та терапії COVID-19.

«Попри це, лікарський препарат був внесений до Державного реєстру лікарських засобів України відповідним наказом МОЗ України та допущений на внутрішній український ринок», – зазначили у прокуратурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 грудня 2023
05 грудня 2023
01 грудня 2023
30 листопада 2023
28 листопада 2023