Поділитись:

На бойових завданнях жінок-захисниць рятують в першу чергу, – Маляр

Четвер, 04 травня 2023, 22:42
На бойових завданнях жінок-захисниць рятують в першу чергу, – Маляр

Українські солдати-чоловіки на фронті психологічно важко сприймають загибель або поранення жінок-військовослужбовиць, тому командири з обережністю ставляться до них на передовій.

Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр під час Українського жіночого конгресу, – пише Суспільне.

«Чоловіки-командири на передовій з обережністю ставляться до жінок у підрозділах, тому що наших чоловіків з дитинства виховують джентльменами, і якщо жінка з підрозділу поранена чи загинула, вони дуже болюче сприймають це», –  сказала заступниця міністра оборони.

За її словами, після таких випадків у підрозділі виникає психологічно складна ситуація. Із захисниками потім працюють психологи, бо вони відчувають провину.

«І це дуже специфічний момент. Якщо йдуть на бойове завдання і є жінка, то чоловіки в першу чергу йдуть рятувати жінку», – підкреслила Маляр.

Щодо призначення жінок на високі посади, заступниця міністра відзначила наявний дефіцит кваліфікованих кадрів.

«Тому обирати за статтю зараз величезна розкіш. Це не має ніякого значення, головне, щоб людина була професіоналом», – сказала Ганна Маляр.

Заступниця міністра оборони також звернула увагу на проблему вшанування загиблих героїв. За її словами, у суспільстві склався стереотип, про що повідомляють родичі загиблих героїнь: мовляв, навіщо ви відправили її на війну, у неї ж діти.

«Тобто суспільство по різному сприймає героїзм жінки та чоловіка», – зауважила Ганна Маляр.

Станом на 4 травня у Збройних силах України служить 42 тисячі жінок-військовослужбовиць, а разом з цивільними працівницями – 60 тисяч. З них 5 тисяч на передовій. 107 жінок загинуло і є поранені. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів