Поділитись:

Не хоче жити на Героїв Маріуполя: мешканка Конякіна в Луцьку обурюється перейменуванням

Автор: Ольга Зейлик |
П'ятниця, 21 квітня 2023, 10:20

У соцмережах набирає обертів обурення – деякі мешканці вулиці Конякіна, що у Луцьку, протестують проти перейменування у Героїв Маріуполя.

Нагадаємо, днями стало відомо, що у Луцьку хочуть перейменувати ще три вулиці – Купріна, Конякіна та Можайського. Комісія з впорядкування назв вулиць Луцької міської територіальної громади пропонує перейменувати ще три вулиці обласного центру.

Вулицю Купріна пропонують назвати вулицею Олексія Брися, Конякіна – Героїв Маріуполя, а Можайського – Космонавта Леоніда Каденюка.

Однак не всім мешканцям Конякіна така ідея припала до душі. Так, користувачка під ніком Tata Ahmed обурилась і зазначила у дописі:

«Жителі вулиці Конякіна хто підтримує таку ідею??? Мої сусіди (цілі будинки з осбб - ПРОТИ!!! В місті я низка інших «невдалих» назв вулиці, які можна змінити»

 

У коментарях думки користувачів розділилися. Так, пані Альона Гречковська пише, що краще б вулиці дали якусь загальну назву.

«Постійно якісь внутрішні війни з цього приводу.

Краще називайте вулиці Миру, Волі, Незалежності, Світла в кінці кінців… і не гризіться на рівному місці», – написала вона.

Людмила Залуська вважає, що варто лишити стару назву:

«А у нас уже герої Другої світової війни скасовуються зовсім? Чи то уже і не війна з ворогом була? Конякін народився в Україні, воював за Україну. Так, був «Савєтскім», бо в той час всі були в савєтах. В кожного в сім'ї комуністи та партійні були, що ж тепер, всіх розстріляти?»

Проте є й ті, хто категорично виступив саме проти нового варіанту назви вулиці – Героїв Маріупоя:

«Я проти перейменування саме на героїв Маріуполя! Яке відношення має Маріуполь до Луцька», – написала Альона Дем'янчук.

 

І додає:

«Пропонують величезну вулицю назвати загальною назвою, а у нас в Луцьку не має своїх конкретних героїв з ім'я та прізвищем?!!!!
Я майже все своє життя живу на цій вулиці і я проти запропонованої назви», – йдеться у її коментарі.

 

А от користувачка Khrystyna Koshcheva відповідає: 

«Тобто совєцький капітан Вас повністю влаштовує? А Герої Маріуполя - ні?»

Жваве й активне обговорення триває й досі. Так, зокрема користувачі поділились наступнми думками:

    

Крапку у цій історії все ж поставить сесія міської ради, яка й має прийняти рішення про перейменування. 

Також в місті проведуть громадські обговорення щодо заміни назв вулиць Щепкіна, Бенделіані та Крилова. Їх пропонують назвати вулицями Василя Кука, Сергія Климчука та Князя Вітовта відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів