Поділитись:

Благодійники «подарували» луцькій школі уявне авто за п'ять мільйонів

Субота, 01 квітня 2023, 10:00

Волинські податківці під час камеральної перевірки звіту від благодійного фонду «Добра справа» виявили розкішний подарунок – автомобіль для луцького ліцею №18 за понад 5 мільйонів гривень. Все б нічого, та в школі про таке авто – ні сном, ні духом.  

У ліцеї Луцька були неабияк здивовані, коли до них подзвонили і запитали, чому вони не ставлять на баланс подаровану їм автівку вартістю 5 мільйонів 300 тисяч гривень. Адже якщо вірити цінам в інтернеті, це міг би бути якийсь Porsche, Jaguar або ж Aston Martin, – йдеться у сюжеті телеканалу «Аверс»

Проте директор ліцею №18 Сергій Скороход запевнив, що жодних автомобілів школа ніколи не мала:

«Для мене було великим здивуванням, коли в мене запитали, що нам на ліцей благодійна організація подарували автомобіль, – зазначив очільник освітнього закладу. – Перше: такої організації я не знаю і ми з нею не співпрацюємо. Друге: автомобіля ніхто не дарував і ніхто навіть не показував, тому в ліцеї ніякого автомобіля немає і ніхто не давав».

Як зʼясувалося під час камеральної перевірки звіту про використання доходів неприбуткової організації «Благодійний фонд «Добра справа» в частині використання імпортованої гуманітарної допомоги встановлено, що гумдопомога у вигляді одного автомобіля вартістю понад 5 мільйонів надійшла саме у 18-ту школу. У фонді спочатку коментувати це не стали, мовляв, спершу самі мусять зʼясувати і тоді вже пояснять журналістам.

Згодом очільник БФ «Добра справа» Юрій Слива розповів, що у звіті нібито допустили банальну помилку, відтак позиція з автомобілем на суму у понад 5 мільйонів підтягнулась під 30 контрагентів. Мовляв, такого автомобіля не завозили і нині розбираються з податковою.

До слова, пояснення щодо фантомного автомобіля, якого не одержували, надавали і в обласній онколікарні.

«До нас звертались із запитом, чи ми отримували автомобільні засоби. Ми відписались, що не отримували. Був запит стосовно транспортного засобу, але не була вказана ні марка, нічого», – прокоментував директор КП «Волинський обласний медичний центр онкології» Юрій Малімон.

Знають про цю ситуацію і в громадській організації «Фонд «Новий Боратин», адже такий дороговартісний автомобіль, відповідно до звіту «Доброї справи», нібито передали і їм.

«Маємо з ними співпрацю, але по інших речах. Однак автомобіль нам не надавався. Не отримували ми такого автомобіля, – зазначив керівник ГО «Фонд «Новий Боратин» Микола Корчук. – Я думаю, що це якась помилка бухгалтерії, того, хто подавав звіти. Такі речі передаються публічно, складаються акти прийому-передачі».

Аби зʼясувати правду, журналісти телеканалу надіслали запит до волинської податкової. Нині ж податківці розбираються з тим, чи це дійсно була помилка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 червня 2023
02 червня 2023
01 червня 2023
30 травня 2023
29 травня 2023
27 травня 2023
26 травня 2023
24 травня 2023
19 травня 2023
18 травня 2023