Поділитись:

«Літургія любові»: у Ківерцях говорили про війну і те, як пережити втрату рідних (відео)

П'ятниця, 31 березня 2023, 20:44

У Ківерцях відбувся живий діалог «Літургія любові», під час якого присутні разом з ієромонахом монастиря святого Альфонса Згромадження Найсвятішого Ізбавителя УГКЦ Леонідом Григоренком обговорили, як пережити втрату близької людини чи домівки та як допомагати тим, хто втратив найцінніше.

Захід організували 30 березня, – йдеться в сюжеті телеканалу «Конкурент TV».

Війна залишає жахливий відбиток в душі кожного українця, особливо в тих, хто втратив близьку людину, або ж хто був змушений покинути рідну домівку. Люди прийшли на захід, аби поспілкувалися зі священнослужителем на різні теми, які стосуються війни та підтримки військовослужбовців, а також тих, хто втратив найрідніших.

Як розповів ієромонах Леонід Григоренко, він почав займатися підтримкою близьких загиблих Героїв ще задовго до початку повномасштабного вторгнення рашистів.

«Це є покликання, по-перше. Покликання до життя, до любові і до милосердя. Воно мало би бути... і, надіюся, що є в кожній людині. Незважаючи на її конфесійну приналежність і навіть віросповідання. І тому ми від самого початку, від Революції Гідності аж до нинішніх днів, цим постійно займаємося. І через широкомасштабний рівень війни і збільшення кількості душевно зранених, травмованих і матерів, і батьків, ветеранів, воїнів, їхніх рідних, дружин, дітей маємо велике завдання. Воно не зменшується, а зростає, до спільної опіки ними», – зазначив священнослужитель.

Після творчого виступу вихованців Ківерцівського центру позашкільної освіти в залі розпочалося живе спілкування між присутніми та ієромонахом.

Леонід Григоренко розповів, як потрібно спілкуватися з вдовами та як підтримувати їх:

  1. Прийняти їх, усвідомити собі, що я їх приймаю в моє життя.
  2. Супроводжувати, щоби вона відчувала, що нею опікуються
  3. Спробувати їх соціалізувати, адже вони ізольовуються.

«Тож такі зустрічі і розмови на теми, які болять багатьом, у теперішній складний час неабияк цінні та потрібні. Ті, хто хоче підтримувати та допомагати, зможуть навчитися робити це правильно, а той, хто втратив близьку людину чи домівку, отримає необхідну підтримку та розуміння», – зазначив священнослужитель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 червня 2023
31 травня 2023
26 травня 2023
25 травня 2023
24 травня 2023
19 травня 2023
17 травня 2023
16 травня 2023
15 травня 2023
10 травня 2023
09 травня 2023
02 травня 2023