«Літургія любові»: у Ківерцях говорили про війну і те, як пережити втрату рідних (відео)

У Ківерцях відбувся живий діалог «Літургія любові», під час якого присутні разом з ієромонахом монастиря святого Альфонса Згромадження Найсвятішого Ізбавителя УГКЦ Леонідом Григоренком обговорили, як пережити втрату близької людини чи домівки та як допомагати тим, хто втратив найцінніше.
Захід організували 30 березня, – йдеться в сюжеті телеканалу «Конкурент TV».
Війна залишає жахливий відбиток в душі кожного українця, особливо в тих, хто втратив близьку людину, або ж хто був змушений покинути рідну домівку. Люди прийшли на захід, аби поспілкувалися зі священнослужителем на різні теми, які стосуються війни та підтримки військовослужбовців, а також тих, хто втратив найрідніших.
Як розповів ієромонах Леонід Григоренко, він почав займатися підтримкою близьких загиблих Героїв ще задовго до початку повномасштабного вторгнення рашистів.
«Це є покликання, по-перше. Покликання до життя, до любові і до милосердя. Воно мало би бути... і, надіюся, що є в кожній людині. Незважаючи на її конфесійну приналежність і навіть віросповідання. І тому ми від самого початку, від Революції Гідності аж до нинішніх днів, цим постійно займаємося. І через широкомасштабний рівень війни і збільшення кількості душевно зранених, травмованих і матерів, і батьків, ветеранів, воїнів, їхніх рідних, дружин, дітей маємо велике завдання. Воно не зменшується, а зростає, до спільної опіки ними», – зазначив священнослужитель.
Після творчого виступу вихованців Ківерцівського центру позашкільної освіти в залі розпочалося живе спілкування між присутніми та ієромонахом.
Леонід Григоренко розповів, як потрібно спілкуватися з вдовами та як підтримувати їх:
- Прийняти їх, усвідомити собі, що я їх приймаю в моє життя.
- Супроводжувати, щоби вона відчувала, що нею опікуються
- Спробувати їх соціалізувати, адже вони ізольовуються.
«Тож такі зустрічі і розмови на теми, які болять багатьом, у теперішній складний час неабияк цінні та потрібні. Ті, хто хоче підтримувати та допомагати, зможуть навчитися робити це правильно, а той, хто втратив близьку людину чи домівку, отримає необхідну підтримку та розуміння», – зазначив священнослужитель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Скільки заробляють мер Львова Садовий та його заступники (фото)
На Волині знову з'явилися телеграм-канали, де «зливають» місця вручення повісток
Що коїться на проспекті Волі у Луцьку (фото)
«Це збочення»: мер Луцька про перевдягання школярів у сукні (фото)
Розплідник ромів та безхатьків: у Луцьку нарікають на автостанцію