Поділитись:

На Волині діти розмальовують гільзи та уламки ракет (відео)

Понеділок, 27 березня 2023, 10:04

У місті Рожище Луцького району місцеві школярі розмальовують гільзи та уламки ворожих ракет. Дитячі витвори як сувеніри розходяться по світу.

Про це розповіла школярка Маргарита Качор, – повідомляє Суспільне.

Зі слів дівчини, всі місцеві діти, які хочуть допомогти армії та військовим, збираються у приміщенні громадської організації «Самооборона».

Рожищенські юні волонтери><span class=Рожищенські юні волонтери
 

Завершила оформлювати фарбами фрагмент тубуса від снаряда 16-річна Софія Лукашук. На частині від боєприпасу дівчина зобразила українського захисника: «Нашого солдата, який помер від слів Слава Україні! Написала цитату Тараса Шевченка про Україну».

Софія Лукашук><span class=Софія Лукашук
 

Як розповіла місцева волонтерка Віра Шварцкоп, розфарбовані гільзи та уламки ракет дарують іноземцям-волонтерам.

«Всім, хто допомагає Україні. Одні переказують гроші, другі просто допомагають, треті привозять допомогу. Іноземці дуже реагують бурхливо», – каже жінка.

Віра Шварцкоп><span class=Віра Шварцкоп
 

Одна із дитячих робіт – розмальований уламок ракети школярки Олександри Жоги – сподобалася польській волонтерці, – сказала дівчина. Нині робота юної волинянки зберігається у консульстві в Польщі. Говорить: великих художніх навичок не має, однак є величезне бажання таким чином наблизити перемогу.

 

«Там була українка, в неї були складені руки, вона молилася за наших солдатів. Це дуже приємно знати, що за кордоном людям сподобалася моя робота», – каже Олександра Жога.

 

Ще одна дитяча робота зберігається зараз у музеї «Укрзалізниці» в Києві. Це зображений на уламку ракети евакуаційний потяг авторська рожищенської школярки Олександри Альмужної.

«Там всередині сидять люди зі своїми друзями – тваринами. А знизу за вагоном їхні речі, напис: друзі важливіші за речі», – говорить дівчина.

Олександра Альмужна><span class=Олександра Альмужна
 

Цю роботу через соцмережі побачив один із керівників «Укрзалізниці» Олександр Шевченко та попросив для їхнього музею, – зазначила волонтерка Віра Шварцкоп.

«Начальнику поїзда ми передали той уламок. І після того він прислав фотографію, на якій був той уламок на фоні поїзда», – сказала волинянка.

 

Усі матеріали для дитячих робіт, додала волонтерка Віра Шварцкоп, збирають на полі бою військові та передають для них через волонтерів. Додає: розфарбовуючи гільзи й уламки ракет, "метал смерті" таким чином перетворюється на "метал перемоги".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 травня 2023
26 травня 2023