Поділитись:

США оцінюють, чи виправдані подальші польоти БпЛА над Чорним морем, – CNN

П'ятниця, 17 березня 2023, 09:42

США проводять оцінку своїх операцій з безпілотниками після інциденту в Чорному морі – вивчають маршрути БПЛА та вирішують, як зменшити ризики конфліктів з російськими військовими у цьому регіоні.

Як інформує «Українська правда», про це повідомило CNN  з посиланням на чотирьох американських чиновників

«Американські військові "уважно вивчають" маршрути безпілотника і оцінюють, як краще зменшити ризики конфліктів з російськими силами, які регулярно здійснюють польоти своїх винищувачів в Крим і з Криму.

Пентагон звернувся до Європейського командування з проханням обґрунтувати подальші спостережні польоти в цьому регіоні, зокрема, для оцінки ризиків», – йдеться у повідомленні.

Інформують, що США на час проведення оцінки не припинили повністю польоти. Військові відправили ту ж модель безпілотника – MQ-9 Reaper – на місію приблизно в тому ж районі над Чорним морем незабаром після того, як сталося зіткнення. Новий БПЛА має обстежити місце катастрофи і відстежити зусилля Росії з пошуку уламків.

Також чиновники додали, що США розглядають можливість проведення ще одного польоту безпілотника над Чорним морем найближчими днями.

Співрозмовники видання зазначили, що це в цілому відповідає типовому робочому графіку безпілотників, який може коливатися.

Урядовці також планують проаналізувати загальні витрати і вигоди від виконання цих місій, порівнюючи потенційну розвідувальну цінність того чи іншого маршруту з ризиком ескалації у відносинах з Росією.

Нагадаємо: ВПС США 14 березня повідомили, що над Чорним морем російський винищувач Су-27 під час перехоплення пошкодив американський розвідувально-ударний БПЛА MQ-9 Reaper, внаслідок чого безпілотник довелося затопити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 лютого 2024
22 лютого 2024
19 лютого 2024
16 лютого 2024
13 лютого 2024
11 лютого 2024
08 лютого 2024
02 лютого 2024