Поділитись:

Російський винищувач Су-27 перехопив американський безпілотник над Чорним морем

Вівторок, 14 березня 2023, 20:05
Російський винищувач Су-27  перехопив американський безпілотник над Чорним морем

Російський винищувач Су-27 перехопив американський безпілотник над Чорним морем.

Про це йдеться у заяві командування сил США в Європі, – пише Українська правда.

Під час перехоплення пошкодив над Чорним морем американський розвідувально-ударний БПЛА MQ-9 Reaper внаслідок чого беспілотник довелося затопити.

«Сьогодні два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне і непрофесійне перехоплення безпілотного літального апарату розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який перебував у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем», – йдеться у заяві.

Повідомляється, що приблизно о 7:03 ранку за центральноєвропейським часом один з російських літаків Су-27 зачепив турбогвинтовий двигун MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені затопити MQ-9 у міжнародних водах.

«Кілька разів перед зіткненням Су-27 скидали паливо на MQ-9 і пролітали перед ним у нерозважливий, екологічно небезпечний і непрофесійний спосіб. Цей інцидент демонструє не лише брак компетентності, але й небезпечність і непрофесіоналізм», – йдеться у заяві.

Американське командування повідомляє, що MQ-9 виконував рутинні операції в міжнародному повітряному просторі, коли його перехопив і збив російський літак, що призвело до катастрофи і повної втрати MQ-9.

«Фактично, цей небезпечний і непрофесійний вчинок росіян ледь не призвів до катастрофи обох літаків. Літаки США і членів Альянсу продовжуватимуть діяти в міжнародному повітряному просторі, і ми закликаємо росіян поводитись професійно і безпечно», – заявив генерал ВПС США Джеймс Б. Хеккер, командувач ВПС США в Європі і Африці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів