Поділитись:

Якими «вкидами» росія намагається сповільнити поставки зброї Україні

Середа, 01 березня 2023, 09:10
Якими «вкидами» росія намагається сповільнити поставки зброї Україні

Експерти Інституту вивчення війни (ISW) перерахували інформаційні операції, які росія посилює, щоб стримати й уповільнити Захід у наданні Україні озброєння.

Про це пише Українська правда

Російська влада, схоже, посилює просування інформаційних операцій під чужим прапором, щоб відволікти увагу від відсутності відчутних перемог на полі бою і сповільнити надання Заходом танків та іншої допомоги напередодні очікуваних українських контрнаступів.

Міністерство оборони росії 28 лютого звинуватило «США та їхніх спільників» у планах здійснити провокацію в Україні з використанням токсичних хімічних речовин.

«Очевидне зростання кількості хибних попереджень про біохімічну та ядерну загрозу супроводжує скоординовану російську інформаційну операцію з використанням фальшивих прапорів, яка звинувачує Україну у підготовці до вторгнення в окуповане росією Придністров'я, Молдова», – зазначають аналітики.

В інституті нагадують, що президент росії володимир путін також знову ввів ядерну риторику в російський інформаційний простір під час свого звернення до Федеральних зборів росії, коли оголосив про намір росії призупинити участь у ДСНО.

У звіті приходять до висновку: «Міністерство оборони росії та російські високопосадовці, ймовірно, посилять свою участь у таких інформаційних операціях у міру того, як російський наступ у Луганській області наближатиметься до кульмінації, а можливості для українських контрнаступів зростатимуть».

Крім того, експерти зазначають, що високопосадовець з оборонного відомства США підтримав постійну оцінку ISW про те, що є малоймовірним, що росія застосує ядерну зброю в Україні.

Путін виступив на колегії Федеральної служби безпеки 28 лютого і підкреслив роль ФСБ у підтримці війни в Україні в якості «правоохоронної та контртерористичної структури».

«Звернення путіна також пов'язує ФСБ та її традиційну внутрішню правоохоронну та антитерористичну роль з російськими військовими зусиллями в Україні, щоб представити російську перемогу у війні як таку, що є необхідною для забезпечення внутрішньої безпеки росії», – підсумовують фахівці.

У ISW припускають, що Кремль намагається відновити російську інформаційну операцію, спрямовану на неправдиве зображення росії як відкритої до переговорів країни, в той час як Захід нібито відмовляється від переговорів.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 28 лютого, що російські офіційні особи відкриті до переговорів щодо припинення війни в Україні, але Україна і Захід повинні визнати нові «територіальні реалії», пов'язані з незаконною анексією росією окупованих територій в Україні.

У звіті інституту ідеться і про те, що, схоже, що Кремль використовує президента Білорусі олександра лукашенка як канал для відновлення цієї інформаційної операції, ймовірно, з метою проведення переговорів на вигідних для Росії умовах і подальших затримок у наданні Заходом критично важливого озброєння Україні.

Так, під час свого офіційного візиту до Китаю Лукашенко заявив, що росія готова зробити кроки до мирного врегулювання і що існує унікальна можливість закінчити війну в Україні до того, як росія поставить свою економіку на більш міцну військову основу.

Лукашенко також звинуватив Захід і США в тому, що вони змушують українських чиновників відмовлятися від переговорів з росією.

Експерти зазначають, що Кремль і Лукашенко, ймовірно, скористаються оприлюдненням Китаєм «мирного плану» з 12 пунктів, щоб відновити існуючу російську інформаційну операцію, яку Кремль використав у грудні 2022 року.

Ця інформаційна кампанія, в центрі якої була відкритість росії до переговорів, мала на меті спонукати західних чиновників запропонувати випереджувальні поступки і змусити Україну вести переговори на російських умовах, і, ймовірно, сприяла затримці з наданням західних танків та іншого обладнання, необхідного для продовження українських механізованих контрнаступів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів