Поділитись:

На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото)

Неділя, 26 лютого 2023, 21:11
На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото)

Пакунки з військовою амуніцією, продуктами, медичним обладнанням іноземці відправляли безкоштовно для військових та цивільних в Україну. Але десятки фур іноземної допомоги застрягли в столиці. На складах лежать тонни допомоги від Японії та Польщі, Азербайджану, Великобританії та інших країн. Харчові продукти гниють і псуються, військова амуніція припадає пилом.

Розголосу історія набула завдяки господарям складів, які здають їх в оренду, – пише УНІАН. 

На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) 

Орендодавець Василь Мойсеєнко, директор товариства «Дорога до життя» каже, що дізнався про цю схованку ще восени. І одразу повідомив всі компетентні органи.

На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) 

Гуманітарка зберігається тут майже від початку повномасштабної війни – з весни минулого року.

«По ній бігають та їдять криси. Це було дуже страшно – заходиш, а криси бігають по гуманітарці, по дитячому харчуванню і це все їдять. На цих складах є все: медикаменти, медичне обладнання, ноші для військових, військові пайки, гуманітарні бокси, які надавалися для України, і вони зберігаються на цих приватних складах», – розповідає Василь Мойсеєнко.

На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) 

Шоковані побаченим були й охоронці, які працюють на складах. Представник охоронної фірми «Pitbull Security» Павло Чайка одним із перших попав всередину приміщень.

Розповідає, що десятки ящиків були марковані написами «безкоштовно» і «гуманітарна допомога».

«Ми на одному зі складів побачили військову амуніцію, це саме костюми саперів, які призначені для розмінування, тобто шоломи, бронежилети з захистом, також багато є евакуаційних ношей, які для медичних автомобілів комплектуються. Ми були, чесно кажучи, здивовані, що такі речі, які потрібні зараз безпосередньо там, на передовій, знаходяться тут, їх ніхто нікому не видає. Складається таке враження, що у нас всі всім забезпечені та нікому це не потрібно», – обурюється Чайка.

Експертну оцінку такому поводженню з гуманітарною допомогою вже дали досвідчені благодійники. Кажуть, об’єми захованої в брудних ангарах допомоги – поза межами розуміння.

Максим Лисенко представляє благодійний фонд «Фром Харт Юєй». Допомогою фронту вони займаються ще з 2014 року. Але жодного разу не бачили, щоб такі об’єми гуманітарки в умовах війни затримувалися на складах довше, ніж на два тижні. За оцінками Лисенка, тут близько 500 тонн їжі, амуніції, побутової хімії – це не менше двадцяти п’яти великих фур.

«Це повний абсурд, я такого взагалі ще ніколи не бачив, щоб в таких неналежних умовах зберігалася гуманітарна допомога, лежать просто на складах  в нереальних об’ємах. Я вперше в житті таке бачу, тим паче в умовах, коли в країні йде війна, щоб отак нахабно, просто нелюдяно ставитися до гуманітарної допомоги, взагалі, до своїх співвітчизників. Ми відчуваємо запах прострочених товарів, ми бачимо повний безлад, розкидане все, відкрите. Купа сміття, купа відкритих пакунків, явно дивилися, що прийшло, щось вибирати найцікавіше, найкраще для себе», – каже Максим Лисенко.

На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) 

Орендарі складів кілька разів намагалися вивезти все, що там зберігалося, але через брак необхідних документів їм не дали цього зробити. Натомість благодійники разом з упорядниками складських приміщень та охоронцями написали спільну заяву до Головного Слідчого управління Нацполіції України. Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження. Нині силовики працюють на складах з ухвалою суду. Орендарі, які намагалися вивезти все, що у сховищах, від коментарів поки відмовляються.

На складах у Києві гниють тонни гуманітарки (фото) 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів