Поділитись:

У Луцьку ніхто не контролює приміські перевезення, – Поліщук

Понеділок, 13 лютого 2023, 11:44

Луцький міський голова Ігор Поліщук незадоволений приміськими маршрутками, які «безконтрольно» їздять вулицями обласного центру.

Про це у понеділок, 13 лютого, він висловився під час оперативної наради, інформує сайт Луцької міської ради.

«Проблема, яка у нас існує вже доволі давно – приміські маршрути. Наші працівники в один день на зупинці “Розважальний центр “Промінь” в напрямку вулиці Яровиця провели аналіз руху приміських маршруток з 9.00 до 11.00. За цей час проїхали 35 приміських автобусів, 33 з них здійснювали посадку та висадку пасажирів. Ми говоримо, що у нас ускладнений рух транспорту в місті та багато транспорту. А як він буде не ускладнений? Це тільки один напрямок, це тільки одна зупинка», – зазначив Поліщук.

За його словами, у Луцьку на Ківерцівському напрямку здійснюють перевезення 43 приміських автобуси.

«Тобто, паралельно з нашою системою транспорту, працює ще одна система. Працює абсолютно хаотично, ніхто не контролює ці перевезення, ніхто ні за що не відповідає і не зрозуміло, за яким принципом та за якими правилами вони їздять. Ми великими зусиллями оновлюємо наш громадський транспорт. Близько 50 % усіх автобусів приватних перевізників в місті відповідають екологічному стандарту Євро-5 і є відносно новими. Не дивлячись на воєнний стан, ми продовжуємо оновлювати тролейбусний парк. 29 нових тролейбусів у нас на маршрутах», – обурився мер.

Він додав, що на найближчій сесії міськради виділять кошти на придбання ще чотирьох тролейбусів.

Міський голова звернувся до начальника відділу транспорту Луцької міської ради Віктора Главічки щодо пропозицій з вирішення питання. Той зазначив, що вже підготовлені листи в Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. Є проблеми законодавчого характеру.

«Ми звертались з відповідними зверненнями щодо внесення змін у деякі постанови, паспорти маршрутів, але відповіді поки не отримали. Проводили спільні перевірки з управлінням Укртрансбезпеки, де виявляли ті чи інші порушення руху приміських автобусних маршрутів. Ці маршрутки не мають права зупинятись на міських зупинках. Відповідно до чинного законодавства, за цією ситуацією здійснює контроль Укртрансбезпека, управління патрульної поліції та організатор цих перевезень», – повідомив Віктор Главічка.

Тож Ігор Поліщук доручив відділу транспорту здійснити серйозну роботу в цьому напрямку відповідно до чинного законодавства:

«Не може їздити хто як собі забажає, тому що йому управління транспорту облдержадміністрації погодило маршрут. Якщо це, до прикладу, автобус “Луцьк –Нововолинськ”, то він має доїхати до автостанції і не здійснювати перевезення містом паралельно з нашими транспортними засобами», – переконаний міський голова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 червня 2023
18 квітня 2023
07 квітня 2023
29 березня 2023
28 березня 2023
23 березня 2023
14 березня 2023
08 березня 2023
02 березня 2023
28 лютого 2023
15 лютого 2023
20 січня 2023
13 січня 2023
13:38
01 січня 2023