Поділитись:

Скільки ОСББ Луцька подали заявки на відшкодування вартості генератора (фото, відо)

Неділя, 05 лютого 2023, 20:03

До Луцької міської ради за два місяці подали заявки на часткове відшкодування генераторів два об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Про це повідомляє Суспільне. 

«Третя заявка на часткове відшкодування генераторів від ще одного ОСББ перебуває на розгляді», – розповів директор департаменту житлово-комунального господарства міськради Микола Осіюк.

Зараз, зазначив посадовець, міськрада передала до держказначейства документи для переказу грошей одному з двох схвалених ОСББ.

 

Член правління ОСББ Олександр Литвинчук розповів, що наразі дизельний генератор, вартість якого становила 72 тисячі гривень, придбало ОСББ на проспекті Соборності, 1А. Половину суми має відшкодувати міськрада з бюджету. Документи голова ОСББ уже подав на розгляд.

 

У будинку, говорить лучанин, є 36 квартир, мешканці яких будуть користуватися приладом у випадку тривалого відімкнення електропостачання.

«Можна опалення запустити: там в районі 100 Вт, можна освітлення, холодильники, морозилки – таке можна підключати як аварійне джерело живлення», – каже Литвинчук.

Член правління ОСББ зазначив, що придбали генератор торік в грудні. Його поки не використовували, а лише перевіряли роботу генератора.

 

На кожному поверсі будинку планують встановити розетки та світильники, щоб користуватися електроенергією змогли всі мешканці.

«Буде світло постійно включене, при потребі сусіди на поверсі поділяться, хто буде по черзі вмикати ці речі. Аварійне освітлення буде, можливість підживити чи прилад якийсь підзарядити, станцію ту саму, чи телефон, чи павербанк», – додав лучанин.

Мешканець багатоповерхівки Микола Кобак сказав, що пропозицію придбати генератор на 5,5 кВт підтримали більшість мешканців будинку. 

 

«Аварійне відключення світла – ми можемо запустити автономне опалення, в будинку є в багатьох квартирах. Вже хоч в будинку тепло буде. Все не ввімкнеш, всі побутові прилади, але головне – опалення», – сказав чоловік.

Зі слів Миколи Осіюка, документи на відшкодування 50 % від загальної вартості генератора можуть подати ОСББ, житлово-будівельні кооперативи й управителі багатоквартирних будинків. Заявники мають мати в наявності придбаний генератор, офіційні документи та підписи мешканців будинку.

«Люди доносять документи. Необхідна обов’язково згода людей. Вони мали провести збори і з людьми узгодити, якої потужності буде, чи це на будинок, чи на під’їзд, як це має бути, хто має обслуговувати», – зазначив посадовець.

Усього на часткове відшкодування вартості генераторів у бюджеті міста Луцька передбачили 2,5 мільйони гривень. Директор департаменту житлово-комунального господарства додав, якщо їх не використають, то кошти спрямують на інші цілі.

Надрукувати
мітки:
коментарів
12:06
09:12
02 червня 2023
11:51
01 червня 2023
18:46