Поділитись:

Економія, труднощі та війна: як утеплюють багатоквартирні будинки у Луцьку (відео)

П'ятниця, 03 лютого 2023, 17:00

У Луцьку вже кілька років існує програма відшкодування частини суми кредитів ОСББ на утеплення будинків «Енергодім».

Журналісти телеканалу «Конкурент TV» розпитали одного з голів ОСББ про користь енергозбереження для мешканців будинку та про те, з якими труднощами стикається в роботі з утепленням будинків.

Однією з найгостріших проблем українців нині є збереження тепла у власних оселях. В умовах відключення світла не всі будинки встигають накопичити тепло, а тому дуже важливо їх утеплити.

Журналісти зустрілися з головою об’єднань ОСББ Луцька Георгієм Давидюком, який розповів про свій досвід в утепленні будинків. 

Георгій ДавидюкГеоргій Давидюк
 

Георгій вже понад 10 років займається управлінням ОСББ. Та перший будинок змогли утеплити у 2017 році, ще коли діяла програма «Теплі кредити». В розмові він зізнався, що є певне труднощі в процесі утеплення будинків.

«Труднощі виникли тоді, коли фонд енергоефективності в принципі все вчасно проводив, все фінансування. На жаль, бюрократичні перепони, які є на сьогодні в Луцькій міській раді, не дозволяють вчасно фінансувати ці заходи», – розповів він.

Проте, попри ці перепони, утеплення принесло величезну користь жителям цих будинків.

«За минулий опалювальний період сальдо склало 1 мільйон гривень. Тобто, люди заплатили на 1 мільйон гривень менше, ніж сусідні будинки, неутеплені, які не мають обліку. Тобто, кожна квартира в середньому заощадила від 7 до 9 тисяч гривень. За опалювальний період, за 5 місяців. Тобто така економія велика», – зазначив Давидюк.

Ба більше, на 2023 ріки кошторис програми з енергозбереження «Енергодім» збільшили.

Голова фракції «Громадянський рух «Свідомі» у Луцькій міській раді Тарас Шкітер розповів:

«У Луцьку діє програма “Енергодім”. Суть її полягає в тому, що лучани, об’єднавшись в ОСББ і маючи на меті утеплення будинку, можуть частково компенсувати свої витрати. Завдяки діям нашої фракції ми збільшили фонд даної програми на 3 мільйони гривень. На 2023 рік сума фонду становить 8 мільйонів гривень. Якщо ці кошти будуть витрачені, ми будемо працювати над тим, щоб збільшити цей фонд і знову його наповнити. Тому що до наступного опалювального сезону потрібно утеплити чим більше будинків».

Тарас ШкітерТарас Шкітер
 

Наперекір повномасштабному вторгненню РФ на територію України, робота над програмою утеплення будинків у Луцьку продовжує діяти.

Депутат Луцької міської ради від Громадянського руху «Свідомі» Михайло Наход зазначив, що днями він подав депутатське звернення до міськради з тим, аби допомогти тим ОСББ, які розпочали термомодернізацію своїх будинків у попередні роки.

«Щоб вони могли закінчити цей процес, щоб вони свої будинки утеплили у 2023 році. Тому що зараз військовий час, зараз всім важко», – зазначив Наход.

Михайло НаходМихайло Наход
 

У Луцьку зараз є близько 50 ОСББ, які розпочали у 2021-2022 роках утеплювати свої будинки. Але їм зараз дуже важко завершити цю процедуру.

«Тому у своєму зверненні ми просимо міську раду збільшити частку компенсації з міського бюджету до 30 % для того, щоб завершити роботи з утеплення в цих будинках у 2023 році, і в наступні роки ОСББ, які хочуть утеплити свої будинки, так само могли розраховувати на допомогу від міської ради у цьому процесі», – розповів Михайло Наход.

Хоча війна стала на заваді деяким процесам та проєктам, але не стане перепоною для українців покращити своє життя та перемогти.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 березня 2023
23 березня 2023
20 березня 2023
14 березня 2023
06 березня 2023
23 лютого 2023
21 лютого 2023
08 лютого 2023
05 лютого 2023
12 січня 2023
16 грудня 2022
13 грудня 2022
08 грудня 2022