Поділитись:

Рада швидко ухвалить закон про введення миротворців на кордоні з Білоруссю, – Веніславський

Вівторок, 25 жовтня 2022, 17:23

Верховна Рада України за необхідності швидко ухвалить закон про введення миротворчих сил на українсько-білоруському кордоні. Наразі загрози наступу з території Білорусі немає, Збройні сили України постійно перебувають на межі кордону двох країн у бойовій готовності, щоб унеможливити ймовірний напад.

Про це під час брифінгу повідомив представник Президента України у Верховній Раді Федір Веніславський, інформує УНН.

«По-перше, треба заспокоїти громадян України. На цей момент на території Республіки Білорусь немає достатніх сил та засобів, які б у короткостроковій чи навіть середньостроковій перспективі дозволили росії атакувати зі сторони Білорусі нашу територію, відновити ті дії, які мали місце 24-25 лютого та на початку березня. Є шість батальйонів та один спеціальний загін, які виконують демонстративні дії біля державного кордону України. Але їх точно недостатньо, щоб відкривати ще один напрямок вторгнення», – повідомив він.

Веніславський зауважив, що Головне управління розвідки раніше повідомляло про прибуття до Білорусі російських військових, додавши, що це є «підставою говорити про можливу мобілізацію» власне на території сусідньої країни. За словами представника Президента, Україна готова до будь-якого розвитку подій.

Веніславський також нагадав, що Україна закликала забезпечити присутність миротворців на кордоні з Білоруссю.

«Українська влада виступила з такою ініціативою (розташування миротворчого контингенту - ред.), проти якої одразу заперечували представники Республіки Білорусь і російської федерації у різних форматах. Але для розташування на території України військових спостерігачів, миротворців будь-якої країни світу, ми не потребуємо згоди ні від Білорусі, ні від росії.

Це рішення ухвалюється відповідно до Конституції за спеціальним законом. Якщо виникне необхідність в Україні для розташування такого миротворчого контингенту, я переконаний, що Президент ініціює цей законопроєкт. Верховна Рада його швидко ухвалить», – зазначив Веніславський.

На думку представника Президента, для ухвалення відповідного рішення та його реалізації не потрібно багато часу – «це не місяці, а тижні».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 лютого 2023
06 лютого 2023
05 лютого 2023
04 лютого 2023
01 лютого 2023
30 січня 2023
28 січня 2023
26 січня 2023
22 січня 2023
20 січня 2023