Поділитись:

Китай забороняє слово «Пекін» у соціальних мережах після рідкісного протесту проти Сі Цзіньпіна

Понеділок, 17 жовтня 2022, 05:32

Китайська влада постаралася стерти "будь-які сліди" рідкісного протесту, спрямованого проти президента Сі Цзіньпіна, навіть пішла на те, щоб заборонити слово "Пекін" у китайських соціальних мережах.

Китайські цензори заборонили будь-кому писати столицю країни в соціальних мережах цього тижня після рідкісного протесту, спрямованого проти президента Сі Цзіньпіна. Під час незвичайної акції протесту в четвер вдень на жвавому мосту в Пекіні були розгорнуті два великі банери із закликами до масових страйків і повалення президента Сі. Влада Комуністичної партії Китаю була розбурхана і розпочала "активні дії, щоб стерти всі сліди протесту проти Сі Цзіньпіна", повідомляє Express.

Селіна Ванг із CNN написала у Твіттері, що "через кілька годин після протесту китайські цензори заборонили слова "місце" і навіть такі слова, як "воїн", "мужність", "хоробра людина".

"Незліченну кількість повідомлень у Wechat призупинено за навіть нечіткі згадки про інцидент".

Повідомлення зі словами "Пекін", "міст" або "Хайдянь" також були негайно заборонені, а пісню з назвою моста видалили зі стримінгових сервісів.

У п'ятницю вранці хештег "Я бачив це" був переглянутий понад 180 000 разів, після чого він також був видалений.

У репортажі CNN пані Ван сказала: "Це режим, одержимий соціальною стабільністю, тому ми побачили, що цензори працюють на межі можливостей, щоб стерти всі сліди цього протесту".

Один із банерів, розгорнутих на мосту Сітонг, свідчив: "Оголосіть страйк. Приберіть диктатора і національного зрадника Сі Цзіньпіна".

Гучномовець говорив: "Нам потрібна їжа, а не тести ПЛР. Ми хочемо свободи, а не блокування. Ми хочемо поваги, а не брехні.

Ми хочемо реформ, а не культурної революції. Ми хочемо голосу, а не лідера. Ми хочемо бути громадянами, а не рабами".

Під час недовгого протесту голос повторював по гучномовцю слова з транспарантів, а з автомобільних шин, які, схоже, були підпалені, виривалися клуби диму.

Пані Ван сказала: "Покарання для людей, які брали участь у демонстрації, буде дуже суворим, включно з тюремним ув'язненням і навіть гіршим".

Драконівська китайська політика "Ковід-нуль" довела багатьох людей у країні до крайності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 
Надрукувати
мітки:
коментарів
21 березня 2023
20 березня 2023
17 березня 2023
14 березня 2023
10 березня 2023
27 лютого 2023
26 лютого 2023
24 лютого 2023
23 лютого 2023
19 лютого 2023
18 лютого 2023
02 лютого 2023
07 січня 2023
01 січня 2023