Поділитись:

Срібна кнопка YouTube і волонтерство: хлопець з Волині допомагає українцям в Польщі (фото)

Четвер, 06 жовтня 2022, 12:13

Волинянин Сергій Пех – успішний блогер та волонтер, який уже кілька років проживає в Польщі. Він є черговим прикладом того, що своїх цілей можна досягти навіть за кордоном.

Про те, як хлопцеві вдалося адаптуватися в чужій країні та в чому його секрет достатку, пише 24 канал.

Сергій Пех родом з Волині. Зараз він разом з дружиною та донькою живе у Кракові та веде свій YouTube-канал, на якому ділиться корисною інформацією й актуальними новинами для українців в Польщі або тих, хто лише планує іммігрувати. TransferGo в проєкті «Українці за кордоном» розповідає, як хлопцеві вдалося досягти успіху в сусідній країні та з чого все починалося.

Життя до імміграції: чим Сергій займався в Україні

Дитинство Сергія минуло на Волині. Хлопець навчався у Шацькому лісовому коледжі, а згодом вступив до Львова на лісоінженера. Щоправда, ця спеціальність не припала до душі, і Сергій закинув навчання, так і не отримавши диплом.

Сергій Пех – блогер та волонтер, який перебрався до Польщі><span class=Сергій Пех – блогер та волонтер, який перебрався до Польщі
 

Робота в Ізраїлі: перший досвід працевлаштування за кордоном

Заробляти гідні гроші в Україні було не так уже й просто, а після різкого стрибка долара у 2014 – 2015 роках ситуація лише погіршилася. У цей період Сергій працював офіціантом. І якщо при курсі 8 гривень за долар нарікань на зарплату не було, то після того, як 1 долар торгувався в межах 20 гривень, грошей стало бракувати.

Одного разу хлопець випадково натрапив на вакансію в Ізраїлі, а через місяць уже відправився в цю країну як турист. Сергій пробув в Ізраїлі 11 місяців, де починав із нелегальної роботи, оскільки місцевих законів він не знав.

Тоді Ізраїль приймав біженців з України через початок російської агресії, і хлопець оформив статус біженця, отримав «синій папір», з яким уже мав право на офіційне працевлаштування. Сергій працював на заводі і за кілька місяців роботи йому вдалося вирости до помічника головного інженера. Однак наш герой таки повернувся в Україну через:

  • спекотний клімат;
  • ізоляція від українського суспільства;
  • відсутність можливості кудись поїхати.

Переїзд до Польщі: чому саме Краків

Працювати, орієнтуючись на польський ринок, Сергій почав ще в Україні. Так, вдома він став розвивати проєкт, спрямований допомогти українцям з працевлаштуванням в Польщі. Сергій запалився цією ідеєю, позаяк його самого неодноразово «кидали». Перші пів року цим напрямком хлопець займався віддалено, а надалі виникали потреби бути в Польщі, оскільки він співпрацював з польськими роботодавцями. Це й стало першою справою, якою зайнявся наш герой по переїзду до сусідньої країни.

«Коли ти починаєш якусь справу, в тебе немає впевненості. І коли в тебе немає досвіду постановки цілей та далекоглядного бачення, це важко зробити. Але насправді усе реально, якщо тільки захотіти», – переконаний Сергій.

На сьогодні, крім блогерства та співпраці з благодійним фондом, Сергій підпрацьовує у транспортній компанії. Зі слів хлопця, цей вид зайнятості не забирає в нього багато часу, а натомість приносить непоганий дохід.

Свій шлях у Польщі Сергій починав із Жешува, але згодом переїхав. Так, вибір випав на саме Краків. А причина доволі проста та очевидна: велике місто – великі можливості.

Сергій підпрацьовує у транспортній компанії><span class=Сергій підпрацьовує у транспортній компанії
 

Досягнення Сергія на YouTube

Сергій Пех веде однойменний канал на YouTube, який створив для того, аби всі українці, які стикнулися з проблемами за кордоном, могли отримати відповіді на свої запитання. Тож кожен може знайти корисну та актуальну для себе інформацію щодо легалізації та перебування в Польщі.

Старання хлопця не залишилися безрезультативними. Кількість підписників і переглядів росте, а автор каналу вже отримав свою першу нагороду від відеохостингу – срібну кнопку. Так, на момент написання статті канал Сергія налічував майже 150 тисяч підписників. Нагадаємо, що YouTube дає срібну кнопку за першу сотню фоловерів. Аби отримати цю нагороду, Сергієві довелося плідно працювати та створювати авторський контент впродовж 2,5 року.

Сергій отримав срібну кнопку від YouTube><span class=Сергій отримав срібну кнопку від YouTube
 

Допомога українцям в Польщі та в Україні

Сергій не залишився осторонь подій в Україні. У перші дні повномасштабної війни він разом з другом організовував збір найнеобхідніших речей. У центрі Жешува вдалося знайти порожній склад, куди й зносили гуманітарну допомогу. Українець додав, що незалежно від віку та статуту, усі допомагали на однаковому рівні.

«Найбільше пишаюся тим, що самі поляки настільки допомогли українцям, що на сьогодні я сам в шоці. До кінця не вірю. Але про ту доброту, яку вони показали, потрібно пам'ятати. І я сподіваюся, що усі українці, коли буде потреба, віддячать так само», – говорить Сергій Пех.

Згодом друзі замахнулися на масштабнішу допомогу та оголосили збір коштів на пожежний автомобіль. У підсумку їм таки вдалося придбати спецтехніку та відправити машину в Україну для МНС.

Сергій відправив пожежний автомобіль для МНС України><span class=Сергій відправив пожежний автомобіль для МНС України
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 грудня 2022
02 грудня 2022
30 листопада 2022
28 листопада 2022
27 листопада 2022
26 листопада 2022
22 листопада 2022
21 листопада 2022
19 листопада 2022
18 листопада 2022