Поділитись:

Підприємець скупив майже всю нерухомість у селі в Луцькому районі (відео)

Вівторок, 26 липня 2022, 11:22

Підприємець скупив майже ціле село у Луцькому районі, де нині проживає приблизно три десятки людей разом з дачниками.

У селі Яромель Ківерцівської громади немає ані магазину, ані церкви. Є одне кладовище, куди «перебралися» більшість корінних жителів. А ще тут багато пусток, які майже всі викупив місцевий підприємець. Тож левова частка населеного пункту тепер у приватній власності, пишуть «Волинські новини» з посиланням на сюжет ТРК «Аверс».

Тут лише одна вулиця, яка тягнеться на приблизно півтора кілометра. Поруч ліс, зупинка і кладовище. Це село Яромель, яке, схоже, скоро обезлюдніє. Тут мешкає близько трьох десятків людей разом з дачниками. Єдине благо цивілізації – автобус, але не всі ним можуть скористатися. Щоб доїхати до найближчого Тростянця, який розташований за 6 кілометрів, автобус мусить робити велике коло, бо навпростець дорога погана. Тож квиток до Луцька коштує 100 гривень в один бік.

«Село вмирає, ні магазину, нічого нема. Живе десь 15 людей. Є такі люди, що не можуть і з хати вийти. Треба, щоб хоч раз на тиждень якась автолавка була. Маршрутка їздить тричі в день, тільки до Луцька коштує проїзд 100 гривень, а де їх тут в селі заробити», – розповідає місцевий мешканець.

Люди живуть з господарки. Коли привозять пошту, то можуть купити крупи чи олію, а ще раз на тиждень їздить авто з хлібом. Колись тут була ферма, але її продали у приватну власність. Викупив господарство підприємець Адольф Смолярчук. Тут же в селі будує маєток, а ще скуповує порожні хати. Так він може стати власником цілого села.

На все село троє дітей. Усі з однієї сім’ї: Вікторія, Дарина та Павлик. Діти уже дослідили всі хащі та пустки, знають, де найсмачніші яблука.

Зараз у Яромелі – золота пора, чорнична. Усі мешканці, і ці діти теж, заробляють на зборі ягід. Тут же й організований пункт прийому. Діти розповідають, що за кілька днів заробили по тисячі гривень, але гроші змушені віддати на господарство батькам, бо це єдиний прибуток у сім’ї, крім бабиної пенсії. Проте, кажуть місцеві, скоро і ягоди, й гриби будуть тут за розкіш, бо бідкаються, що лісу не буде, адже деревину возять постійно.

«Лісу було раніше – страшне діло. Ягоди, гриби люди носили, і пункт прийому був. А тепер винищили, п'ять років сунуть машини. Хай би поладили дорогу, яку розбили: машина їде, як хата», – бідкається бабуся-старожилка.

До слова, жителі навіть не знають, хто депутат від їхнього села, та й голову Ківерцівської громади в селі не бачили, хіба перед виборами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 грудня 2022
25 грудня 2022
13 листопада 2022
19 жовтня 2022
29 вересня 2022
24 вересня 2022
23 серпня 2022
30 липня 2022
29 липня 2022
19 липня 2022
13:12
14 липня 2022
27 червня 2022
03 червня 2022
01 червня 2022
19 травня 2022