Поділитись:

Авто, які не встигли ввезти в Україну до 1 липня, можна віддати ЗСУ, – начальник волинської митниці

Понеділок, 04 липня 2022, 14:28

Автомобілі, які українці не встигли розмитнити на пільгових умовах до 1 липня, та які застрягли на польсько-українському кордоні, можна пожертвувати на ЗСУ. 

Про це розповів виконувач обов'язків начальника Волинської митниці Микола Татарчук під час брифінгу у понеділок, 4 липня. 

Так, за його словами, більше тисячі авто із тих, які українці планували безкоштовно розмитнити на Волинській митниці, залишилися нерозмитненими.

«На пункті пропуску Устилуг з 10 по 22 червня – 2 тижні – черга складала 20-30 автомобілів. Наша спроможність з оформлення на Устилузі складала 500-600 автомобілів за добу. У цей проміжок часу ми оформляли 200-250 авто – удвічі менше, ніж могли би. І от як тільки озвучили, що закон буде скасовано, відбувся просто масовий наплив», – пояснив начальник митниці. 

За його словами, 29 червня була черга 900 автомобілів. Волинські митники попросили польських колег попередити, що більше авто розмитнити просто фізично не встигнуть. Щоб люди не займали чергу, якщо не готові платити за розмитнення на загальних умовах.

За день оформили 525 авто, а на ранок 30 червня у черзі вже було півтори тисячі автівок. Більшість із них так і залишилася нерозмитненою. 

Станом на ранок 4 липня орієнтовно 200 авто пропуску. Головний митник каже, люди марно сподіваються скористатися якимись пільговими умовами.

«Є варіанти, що з цими транспортними засобами можна зробити. Якщо вони стоять у Польщі, і людям не рентабельно їх розмитнювати – їхнє право повернути авто власнику або продати. Якщо митні платежі їм під силу – можна ввезти в режим імпорту і користуватися. Хто ввіз і не встиг розмитнити – є режим експорту. Можна вивезти авто за межі митної території України і вже там його реалізувати. 

Є також інший режим – віддати авто на користь держави. Якщо всі попередні варіанти вам не підходять, і ви хочете допомогти Збройним силам України, відмовляйтеся від авто на користь держави. Можна навіть у конкретну військову частину повідомляти, що є певні автомобілі. Ці військові приїдуть і заберуть авто вже згідно чинного законодавства», – сказав Микола Татарчук. 

Нагадаємо, за період пільгового розмитнення в Україну ввезли чимало дорогих авто. Найдорожче, яке оформляла волинська митниця, вартувало більше 240 тисяч доларів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів