Поділитись:

Волинські лісівники адаптуються до нових реалій (фото)

П'ятниця, 01 липня 2022, 10:29

Подальша адаптація роботи держлісгоспів до нових реалій, протипожежні системи та заходи, будівництво лісових доріг, осучаснення та модернізація лісогосподарських та виробничих процесів, навчання людей та створення максимально комфортних умов праці – особливо при виконанні найскладніших робіт. Ці та інші питання звучали під час виїзної наради, що відбулася на базі ДП Камінь-Каширське лісове господарство.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Начальник управління Олександр Кватирко наголосив: реалізовуючи головні лісогосподарські завдання, маємо дбати про комфортні умови для людей. Працівників, які виконують роботи у лісі, на виробництві, першочергово зобов’язані забезпечити необхідними засобами, також потрібно  максимально намагатися оновлювати техніку. На цьому головний лісівник області наголошував протягом наради неодноразово. Присутні – заступники начальника управління, керівники профільних відділів Волинського ОУЛМГ, директори лісогосподарських підприємств.

Першим питанням семінару стали заходи протипожежної безпеки. Учасникам показали оновлені лісопожежні станції – на території лісгоспу та лісництв.
Особливу увагу привернули пірси для забору води. У ДП «Камінь-Каширське ЛГ» їх загалом понад 80, і облаштовані вони з чітким урахуванням географічних принципів – щоб пожежні автомобілі могли оперативно дістатися і поповнити запас води, перебуваючи у будь-якому куточку лісу. При облаштуванні таких водойм враховані всі ризики та вимоги, створені необхідні умови для доїзду пожежних автомобілів. Про це розповів директор підприємства Володимир Корецький.

Варто зазначити, що у всіх держлісгоспах області цього року приділили значну увагу протипожежним заходам. 

Попри те, що всі ліси області вже кілька років перебувають під постійним відеонаглядом, лісівники Волині не зупиняються на досягнутому і модернізуються у цьому напрямку. Минулого року вдалося посилити контроль, встановивши трирівневу систему спостереження – безпосередньо у лісництві, лісгоспі та при управлінні. Це дає результат.

Створення якісних лісових культур, догляд за ними та молодим лісом для лісівників також завжди буде пріоритетним, тому що це вклад у майбутнє.  Лісівники на Волині ставлять собі просту і водночас складну ціль –  не просто зберегти статус лісового краю, а виростити ще більш продуктивні ліси.

Виконання всіх лісогосподарських робіт у держлісгоспах останніми роками є максимально механізованим. Зокрема у Нуйнівському лісництві учасникам наради продемонстрували процес підготовки ґрунту під лісові культури з допомогою фрези трактора Massey Fergussjn.

Техніка не лише якісно та практично вдвічі оперативніше виконує господарські та протипожежні функції, дозволяє економити час та ресурси, а й є комфортною для роботи людей.

Як проводяться рубки догляду та їх результат для вирощення продуктивного лісу у ДП «Камінь-Каширське ЛГ» продемонстрували у Видертському лісництві.

У Нуйнівському лісництві учасники наради також побачили процес ремонту дороги з твердим покриттям. Ця дорога загальною протяжністю 7 км має економічне та соціальне значення – як і всі, що будуть лісівники Волині останніми роками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
12:39
09:50
18 серпня 2022
21:45
18:33
17 серпня 2022
22:00
20:20