Поділитись:

Стир у Луцьку став небезпечним через водорості

Четвер, 23 червня 2022, 08:04

Лучани, які роками відпочивають на центральному міському пляжі, розповіли, що цього року купатися у Стиру бояться. Бо навіть умілий плавець, який заходить у воду, може звідти вже ніколи не вийти. 

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу. 

На пляжі – зо три десятки людей. Хтось сам, хтось із друзями, а хтось – цілим сімейством. Марія Іванівна приходить сюди незалежно від того, є компанія чи ні.

«Кожен день влітку, якщо погода є. Якщо дощ – то ясно, що не йдемо. З 10-ї до 11-ї – найкращий час, бо потім вже багато тих ультрафіолетових променів», – ділиться досвідом лучанка.

Засмагати, певнять відпочивальники, на пляжі добре, а ось заходити у воду – страшно. Лучанин Ростислав щоліта купається у Стиру – і так майже 60 років. Бідкається: дно річки заросло водоростями, а відтак люди просто заплутуються в них.

«У цих водоростях дуже просто втонути. І тонули. І дівчата тонули, і молоденькі, і все. Просто треба водорості забрати, будь-яким шляхом… Течія сильна», – каже чоловік.

Рятувальники погоджуються: проблема є, і вона дійсно кричуща.

«Відпочивальники, коли пливуть, особливо коли течія, заплутуються, панікують. Ми допомогу надаємо, але це питання треба вирішувати якось більш радикально», – вважає рятувальник Дмитро.

Лише за 20 днів літа через цю проблему могло потонути щонайменше п’ятеро людей. Серед них – двоє дітей.

Луцькі екологи кажуть: ЖКГ цим питанням займається щороку.

«Вони там когось наймають, і вони ті водорості прибирають. І минулого, пам’ятаю, і позаминулого року. Вони там прочищають. Може, ще не дійшли руки», – припускає заступник начальника відділу екології Луцької міської ради Олег Гелета.

У департаменті пояснили: руки не дійшли, бо у зв’язку з воєнним станом через казначейство не можуть провести оплату цих послуг. А відтак найняти аквалангістів для розчищення Стиру не вийде. Тому, поки є проблема, людей просять бути обережними на річці, а краще – купатися у теремнівських ставках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 червня 2022
24 червня 2022
23 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18:26
19 червня 2022
20:20
18 червня 2022
08:41
17 червня 2022